Факультет історії та міжнародних відносин

Створений шляхом об’єднання історичного факультету, що був одним з перших структурних підрозділів Ужгородського університету, заснованих у 1945 році,  із сучасним і престижним факультетом міжнародної політики менеджменту та бізнесу. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі, серед яких доктори наук і професори,  кандидати наук та доценти. Науковці факультету добре відомі як в Україні, так і за кордоном.

Для забезпечення навчального процесу факультет має всі можливості: обладнані сучасні аудиторії, комп’ютери нового покоління, оснащення для візуального супроводження лекційних і практичних занять, бібліотечні фонди, які постійно оновлюються. Все це забезпечує сучасний рівень навчального процесу та організації науково-дослідної роботи студентів.

На факультету історії та міжнародних відносин діють науково-дослідний інститут карпатознавства, три науково-дослідні центри з словакістики та богемістики,  історичних студій з гунгарології, Археологічний музей ім. Е.А.Балагурі, Музей історії Університету, етнологічна лабораторія, а також Інформаційний Центр Представництва ЄС, Навчально-дослідницький центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції.

Студенти в межах обраних спеціальностей та спеціалізації (освітніх програм) матимуть можливість поглиблено вивчати класичний набір історичних дисциплін (всесвітня історія, історія України), а також історії, культури, релігії та археології Карпатського та Центральноєвропейського регіонів, країн Північної та Південної Америки, класичних мов (латинської та старослов’янської), сучасних іноземних (англійської, німецької, французької, іспанської) та регіональних мов (словацької, чеської, угорської, румунської, польської).

Згідно з навчальним планом студенти проходять археологічну, музейно-архівну та екскурсійну і етнографічну практики, приймають участь у наукових конференціях, семінарах, виставках. Вони здійснюють науково-пізнавальні мандрівки історичними місцями України та за кордоном.

Навчання ділової англійської мови на факультеті упродовж 5-ти років здійснюється на автентичних матеріалах видавництва Pearson, секції Market Leader, програма якої базується на вимогах екзаменаційної ради Лондонської торгово-промислової палати LCCI (London Chamber of Commerce and Industry), що є визнаним у світі лідером з міжнародних мовних та професійно-орієнтованих кваліфікаційних іспитів. Міжнародні кваліфікації LCCI визнаються університетами, організаціями і роботодавцями у 125 країнах світу, що надає нашим студентам можливість пройти мовну підготовку за період навчання безпосередньо на заняттях, успішно скласти іспит й отримати безстроковий сертифікат міжнародного зразку, що підтверджує рівень володіння діловою англійською мовою.

Навчаючись на факультеті історії та міжнародних відносин, студенти мають можливість відвідувати в рамках різних міжнародних програм багато країн світу, брати участь у міжнародних програмах обміну з університетами США, Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі, Німеччини, Австрії, Литви та інших країн, а також здійснювати поїздки по Україні.

Студентське життя насичене та змістовне. Кожен при бажанні може знайти заняття, яке допоможе реалізувати себе – у органах студентського самоврядування, студентському науковому товаристві «Кліо», спортивних секціях, команді КВК, художніх колективах університету. Студенти активно долучаються до організації і проведенні цікавих екскурсій, конкурсів, тематичних заходів, вечорів відпочинку. Щороку проходить тиждень факультету, кожен день якого яскравий та насичений подіями. Це, зокрема, флеш-моби, виїзди на природу, велопробіги, квести, конкурси та вікторини. Регулярно на факультет запрошують відомих людей, включаючи дипломатів, закордонних лекторів, працівників держслужб, з якими студенти можуть вільно поспілкуватися.

Спеціальності (спеціалізації) освітнього ступеню «Бакалавр»:

  • Середня освіта (Історія)
  • Історія та археологія (Археологія, Центральноєвропейські студії, Американістика)
  • Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (Міжнародні відносини, Міжнародна інформація, Країнознавство);
  • Маркетинг;
  • Менеджмент;
  • Культурологія.

Спеціальності (освітні програми) освітнього ступеню «Магістр» (освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст»):

  • Середня освіта (Історія)
  • Історія та археологія
  • Країнознавство
  • Управління інноваційною діяльністю
  • Бізнес-адміністрування

 

Освітньо-науковий рівень «Доктор філософії»:

  • Спеціальність 032 Історія та археологія.
  • Освітньо-наукова програма «Історія та археологія».

 Для зарахування на спеціальності: «Середня освіта (історія)» та «Історія та археологія» потрібно скласти ЗНО з:

  1. Українська мова та література
  2. Історія України
  3. Іноземна мова / Географія

Для зарахування на спеціальність «Менеджмент» потрібно скласти ЗНО з:

  1. Українська мова та література
  2. Математика
  3. Іноземна мова / Географія

Для зарахування на спеціальність «Маркетинг» потрібно скласти ЗНО з:

  1. Українська мова та література
  2. Математика
  3. Іноземна мова / Географія

Для зарахування на спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (Міжнародні відносини, Країнознавство, Міжнародна інформація) потрібно скласти ЗНО з:

  1. Українська мова та література
  2. Іноземна мова
  3. Історія України / Математика

Для зарахування на спеціальність «Культурологія» потрібно скласти ЗНО з:

  1. Українська мова та література 
  2. Історія України 
  3. Іноземна мова / Географія 

 

 

 

Відповідальний за інформацію: Андрейко Віталій Іванович
Дата оновлення сторінки: 10.08.2023