Симуляційний центр медичної підготовки утворений як окремий структурний підрозділ медичного факультету на підставі рішення Вченої ради УжНУ від 21 жовтня 2021 року. Центр забезпечує навчання здобувачів вищої освіти, післядипломної освіти та зацікавлених громадян України та іноземних держав медичним практичним навичкам з використанням тренажерів, муляжів, фантомів, медичної апаратури, інструментарію, спеціалізованих комп'ютерних програм. Основна мета симуляційного центру – забезпечити розвиток здобувачами вищої та післядипломної медичної освіти загальних та фахових компетентностей і закріплення практичних навичок без ризику заподіяння шкоди пацієнту. Також симуляційний центр є базою для проведення атестації випускників медичного факультету, а саме – Об’єктивного структурованого клінічного іспиту. Крім того, симуляційний центр спрямовує свою діяльність на здійснює розробку і проведення окремих тренінгових курсів та майстер-класів для навчання окремих професій та громадян знанням та вмінням, пов’язаних із медициною та здоров’ям людини. Перелік курсів та інформація про них наведена в боковому меню. Заняття в центрі проводяться кваліфікованими викладачами клінічних та фундаментальних кафедр медичного та медичного №2 факультету за напрямками їх спеціалізації.

Директор симуляційного центру – Непійпова Наталія Едуардівна, лікар-терапевт. В її професійному доробку – робота в терапевтичному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, з 2001 до 2005 – начальник відділу захисту населення і територій Управління надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації, 2005-2021 рік – начальний медичної служби головного управління ДСНС України в Закарпатській області. Учасник бойових дій (перебувала у зоні АТО у 2017 році на першій лінії оборони з мобільною медичною бригадою). У 2022 році пройшла відповідне польове навчання та отримала сертифікат з тактичної медицини. У 2022 році на базі Литовського університету наук про здоров’я пройшла навчання та отримала сертифікат з ATLS (розширена догоспітальна допомога при травмах).

Наразі до складу симуляційного центру входять спеціалізовані навчальні кабінети морфології людини, акушерства та гінекології, хірургії, терапії, педіатрії. У розпорядженні симуляційного центру – високотехнологічні медичні симулятори загальною вартістю більше 18 млн грн. Серед них: