Department of General Surgery

проф. Караванов А.Г.

Курс загальної хірургії був створений в 1948 році і входив до складу кафедри госпітальної та загальної хірургії. Перші лекції з загальної хірургії читав професор Караванов Аркадій Григорович (завідувач кафедри).

 

 

 

 

 

 

проф. Палажинець М.М.

З 1950 року завідувачем курсу загальної хірургії у складі цієї ж кафедри став доцент Кудрявцев Анатолій Іванович, а з 1966 року – доцент Палажинець Михайло Миколайович.

 

 

 

 

Проф. Фединець О.В.

Окремі лекції з загальної хірургії читав професор Фединець Олександр Васильович, який завідував кафедрою госпітальної та загальної хірургії з 1955 року. Він автор 140 наукових праць, почесний член Чехословацького медичного товариства ім. Пуркіньє і товариства гастроентерологів Чехословаччини. Професор Фединець О.В. виховав цілу плеяду хірургів Закарпаття, підготував 10 кандидатів та одного доктора медичних наук. Базою курсу загальної хірургії була хірургічна клініка Ужгородської обласної клінічної лікарні. В 1976 році після реорганізації кафедри госпітальної та загальної хірургії створена самостійна кафедра загальної хірургії.

 

 

 

Базою кафедри стала хірургічна клініка відділкової клінічної лікарні залізничного транспорту станції Ужгород. З 1976 по 1980 роки кафедрою завідував доцент Плахотнюк В.Я., з 1980 по 1987 роки – професор Котелянський Л.О.

 

доц. Плахотнюк В.Я.

проф. Котелянський Л.О.

Завідувачем курсу загальної хірургії та керівником хірургічної клініки на той час був професор Палажинець Михайло Миколайович. В 1980 році курс загальної хірургії очолив професор Шеремет Петро Федорович, який згодом став завідувачем кафедри факультетської хірургії на базі Ужгородської центральної міської клінічної лікарні.

проф. Шеремет П. Ф.

З 1982 року  очолював курс загальної хірургії та керував хірургічною клінікою професор Симодейко Андрій Андрійович, який згодом став завідувачем кафедри загальної хірургії і якою керував з 1987 по 2005 роки.

проф. Симодейко А.А.

З 2005 по серпень 2020 року завідував кафедрою загальної хірургії д.мед. наук, професор Шимон Василь Михайлович.

Проф. Шимон В.М.

З грудня місяця 2020 року завідувач кафедри загальної хірургії д.мед.наук, професор Філіп Степан Степанович.

проф. Філіп С.С.

 

Колектив кафедри

Колектив кафедри

Відповідальний за інформацію: Філіп Степан Степанович
Дата оновлення сторінки: 21.10.2022