Botanical Garden of UzhNU

 

Офіційна сторінка фейсбук:

https://www.facebook.com/botanikalgarden

Структура Ботанічного саду

 

Директор: Сойма Дмитро Юрійович (на громадських засадах)

Заст. директора: Омелянська Людмила Павлівна

Зав. господарством: Шимон Любов Михайлівна

До структури ботанічного саду входять такі підрозділи:

1. Лабораторія інтродукції та біоекологічного вивчення лісових і декоративних рослин -       зав. лабораторії - Куртяк Оксана Дмитрівна.

2. Відділ природної флори та дендрології - зав. відділом - Копинець Надія Іванівна.

3. Відділ декоративного квітництва - зав. відділом - Коцака Мар'яна Іллівна.

4. Відділ інтродукції та акліматизації рослин 

5. Відділ тропічних та субтропічних рослин - зав. відділом - Бабенко Галина Григорівна.

6. Відділ ландшафтного дизайну та зеленого будівництва - зав. відділом Андращук Вікторія Павлівна.

 

 Лабораторія інтродукції та біоекологічного вивчення лісових і декоративних рослин-основні напрямки роботи:

  1. Інтродукції та біоекологічного вивчення лісових і декоративних рослин з метою збереження та збагачення біологічного різноманіття культурної флори навими видами, сортами і формами.
  2. Проведення лісовпроваджувальної роботи і санітарного догляду за лісонасадженнями.
  3. Створення пробних площ лісової таксації та лісовпорядкування.
  4. Закладка експозиційних та експериментальних ділянок на репродукційних розсадниках.
  5. Створення  бази для написання курсових, дипломних робіт, проведення практичних занять та навчальної практики студентів.
  6. Вивчення видового складу шкідників лісових насаджень  та методів боротьби.
  7. Організація  проведення підготовчих робіт по вибраковці та санітарних рубок хворих і пошкоджених лісових насаджень.
  8. Створення навчально-колекційної ділянки «Система вищих рослин« головним завдання якої є забезпечення навчального процесу студентів
  9. Створення колекції широкого видового і сортового асортименту плодових культур, вивчення адаптації інтродукованих культур, а також ефективних методів розмноження плодових.
  10. Розробляє біологічні основи збереження рідкісних деревних і кущових рослин Карпат  та рослин занесених до Червоної книги України та Європейської Червоної книги.

 Відділ природної флори та дендрології - основні напрямки роботи:

  1. Створює та підтримує колекції і експозиції деревних і кущових рослин відкритого ґрунту та здійснює їх вивчення і використання з метою збереження біологічного різноманіття.
  2. Аналіз флори та організація планового використання деревно-чагарникових рослин отриманих різних географічних зон.
  3. Дендрарій являється базою для дослідження по інтродукції та акліматизації деревно-чагарникових рослин серед яких є ендемічні та реліктові види, колекції дендрарія  широко використовуються у навчальному процесі та для написання курсових, дипломних робіт та кандидатських дисертацій.
  4. Ведеться робота по насіннєвому та вегетативному розмноженні найбільш цінних та перспективних видів і форм декоративних рослин.
  5. Вивчається можливість використання деревно-чагарникових рослин у парковому будівництві, у озеленені університецьких територій, м. Ужгорода та населених пунктів Закарпатської області.
  6. Ведеться робота по інвентаризації та ботанічній перевірці дендрофлори ботанічного саду, с парків, скверів та вулиць  м. Ужгорода та населених пунктів Закарпатської області.
  7. Готує наукове обґрунтування композиційного використання декоративних форм деревних рослин у садово-парковому будівництві.
  8. Розробляє й удосконалює технології розмноження і вирощування посадкового матеріалу для  чого створений розсадник декоративних дерев та кущів.

 Відділ декоративного квітництва - основні напрямки роботи:

  1. Створює і вивчає колекції квіткових культур на основі кращих світових зразків культурної флори.
  2. Підтримує колекції та вдосконалює експозиції рослин відкритого грунту на території ботанічного саду та університецьких територіях;
  3. Введення нових перспективних зразків декоративних рослин, вивчення їх особливостей та використання в ландшафтному дизайні, фітодизайні, аматорському квітникарстві.
  4. Впроваджує нові технології, ефективні та прискорені способи розмноження, вирощування і захисту рослин.
  5. Створює матеріальну базу для ведення науково-дослідної роботи кафедр біологічного факультету.
  6. Розробка та удосконалення методів вирощування декоративних рослин шляхом укорінення живців, викорстання насіння, кореневих відростків для отримання високоякісного посадкового матеріала для поповнення колекцій та зеленому будівництві.

Відділ інтродукції та акліматизації рослин - основні напрямки роботи:

  1. Інтродукція нових для флори Закарпаття та України видів рослин.
  2. Розробляє біологічні основи збереження рідкісних деревних і кущових рослин Карпат шляхом їх інтродукції.
  3. Збагачення ресурсів культурних рослин різного напрямку використання.
  4. Відтворення в штучних умовах реліктів, ендемів, рідкісних та зникаючих видів природної флори.
  5. Створення та утримання банку насіння декоративних рослин.
  6. Впровадження в озеленення садивного матеріалу рослин-інтродуцентів.
  7. Використання можливостей нових біоенергетичних рослин для забезпечення потреб людства в енергоресурсах за рахунок поновлювальних джерел енергії.
  8. Еколого-просвітницька робота серед учнівської молоді м.Ужгорода та Закарпатської області.

Відділ тропічних та субтропічних рослин - основні напрямки роботи:

  1. Утримує та розширює асортимент тропічних та субтропічних рослин, а також рослин пустель та напівпустель з метою підтримання ботанічної колекції фонду оранжерейних рослин та експозицій оранжереї і теплиці демонструючи біологічну різновидність флори регіонів Землі з теплим кліматом.
  2. Проводяться дослідження в області анатомії і фізіології епіфітних орхідей та інших рослин.
  3. Розробляє та випробовує ефективні технологічні методи інтродукції декоративних, рідких та зникаючих рослин природної флори тропіків, субтропіків і пустель в умовах закритого грунту та оцінки ступеня їх інтродукційної стійкості в умовах культури при різних мікрокліматичних умовах з метою розширення асортименту рослин закритого грунту для оформлення інтер’єрів аудиторних приміщень та кабінетів університету.
  4. Розробляє науково обґрунтовані методи та прийоми догляду за рослинами закритого ґрунту.
  5. Вирішує питання внутрішнього озеленення університету (фойє, коридорів, окремих кабінетів та аудиторій), зимових садів.
  6. Створює дизайн-проекти тематичних ландшафтних садів та офісних експозицій з урахуванням сучасних тенденцій фітодизайну («Японський сад», «Сад мохів і лишайників», «Сад мініатюрних і ґрунтопокривних рослин», «Бонсаї»  тощо.
  7.  В ході просвітньої роботи на базі оранжереї та теплиці  проводяться наукові конференції, семінари та екскурсії, організовуються виставки та демонстрації з живих квітів .
  8. Створює і вивчає колекції квіткових культур на основі кращих світових зразків культурної флори.

Відділ ландшафтного дизайну та зеленого будівництва - основні напрямки роботи:

  1. Створює та підтримує колекції і експозиції деревних і кущових рослин відкритого ґрунту та здійснює їх вивчення і використання з метою збереження біологічного різноманіття.
  2. Розробляє біологічні основи збереження рідкісних деревних і кущових рослин Карпат шляхом їх інтродукції.
  3. Аналіз флори та організація планового використання деревно-чагарникових рослин отриманих різних географічних зон.
  4. Дендрарій являється базою для дослідження по інтродукції та акліматизації деревно-чагарникових рослин серед яких є ендемічні та реліктові види, колекції дендрарія  широко використовуються у навчальному процесі та для написання курсових, дипломних робіт та кандидатських дисертацій.
  5. Ведеться робота по насіннєвому та вегетативному розмноженні найбільш цінних та перспективних видів і форм декоративних рослин;
  6. Вивчається можливість використання деревно-чагарникових рослин у парковому будівництві, у озеленені університетських територій, м. Ужгорода та населених пунктів Закарпатської області.
  7. Ведеться робота по інвентаризації та ботанічній перевірці дендрофлори ботанічного саду, с парків, скверів та вулиць  м. Ужгорода та населених пунктів Закарпатської області.
  8. Готує наукове обґрунтування композиційного використання декоративних форм деревних рослин у садово-парковому будівництві;
  9. Розробляє й удосконалює технології розмноження і вирощування посадкового матеріалу для  чого створений розсадник декоративних дерев та кущів.
  10. Створює помологічної колекції, що відображає різноманітні способи просторового формування крон плодових дерев на карликових підщепах, в тому числі високо декоративних.

 

Відповідальний за інформацію: Сойма Дмитро Юрійович
Дата оновлення сторінки: 21.01.2021