Кафедра фізичного виховання

Кафедра фізичного виховання створена навесні 1948 року як самостійний структурний підрозділ вишу і на сьогодні є однією з найстаріших і найдосвідченіших кафедр в університеті. Місце розташування кафедри - спортивно-оздоровчий комплекс ДВНЗ «УжНУ». В розпорядженні кафедри знаходяться сучасні спортивні зали, плавальний басейн, просторі аудиторії, спортивні майданчики, футбольне поле, міні-спортивний комплекс під відкритим небом з штучним покриттям, ігровими майданчиками та силовими тренажерами. Це дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання зі студентами, забезпечувати на високому рівні проведення спортивних тренувань та змагань з багатьох популярних на Закарпатті видів спорту. А наявність у спортивно-оздоровчому комплексі навчальних аудиторій, оснащених мультимедійною апаратурою, дозволяє на професійному рівні проводити лекційні і семінарські заняття з студентами, що навчаються за напрямом підготовки «Фізичне виховання», спеціальностями «Фізична культура і спорт» та «Середня освіта (фізична культура)».

Нагородження переможців та призерів з легкоатлетичного кросу проводить професор кафедри фізичного виховання Михайлович С.О.

З травня 2013 року кафедру фізичного виховання очолив кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України з легкої атлетики Іван Іванович Маріонда.

 На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри налічує 30 висококваліфікованих фахівців, які професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою, до якої залучають і студентів. А саме: 1 професор, 6 доцентів, 4 кандидати педагогічних наук, 3 кандидати наук з фізичного виховання, 19 старших викладачів та 3 викладачів. З них: 3 Заслужених працівника фізичної культури і спорту України та 6 майстрів спорту.

Кафедра фізичного виховання здійснює такі види діяльності: навчально-виховну, науково-методичну та спортивно-масову.

Основним завданням кафедри є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи освіти, а також впровадження сучасних наукових і спортивних тенденцій у формування здорового способу життя студентської молоді та формування у студентів основ теоретичних знань, практичних і методичних здібностей з фізичного виховання, набуття студентською молоддю досвіду в застосуванні здобутих цінностей впродовж життя в особистій, навчальній, професійній діяльності, в побуті та сім'ї. 

Для студентів, які мають бажання й відповідну спортивну підготовку, працюють секції з 13 видів спорту, серед яких найбільшою популярністю користуються футбол, волейбол, плавання, пауерліфтинг, настільний теніс, ритмічна гімнастика, легка атлетика, волейбол, баскетбол, бокс та інші. Збірні команди вишу щорічно приймають участь в універсіадах серед вищих навчальних закладів, а студенти, які досягли найвищих показників у спорті, виборюють призові місця у змаганнях на першість України та міжнародних змаганнях. 

Відкриття 64-ої спартакіади  ДВНЗ "УжНУ"

Великою популярністю користується загальноуніверситетська Спартакіада серед студентів, яка проводиться з 1950 року. Зараз до її програми входять змагання з легкоатлетичного кросу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, шахів та плавання. Окрім цього кафедрою спільно з профкомом вузу проводиться Спартакіада серед викладачів та співробітників університету, а також спортивні турніри та свята, які проводяться на всіх факультетах.

Студенти з порушенням стану здоров'я мають змогу займатися в спеціальних медичних групах під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів.

На кафедрі працюють досвідчені викладачі, які підготували не одне покоління висококласних спортсменів. За останні 5 років четверо викладачів кафедри захистили кандидатські дисертації.

У 2015 році кафедра отримала ліцензію МОН України на провадження освітньої діяльності за напрямом підготовки «Фізичне виховання» з ліцензійним обсягом 30 осіб. У 2016 навчальному році кафедрою отримано ще одну ліцензію МОН України на провадження освітньої діяльності за спеціальністю «Фізична культура і спорт» та значно збільшено ліцензійний обсяг набору абітурієнтів як на денну, так і на заочну форму навчання. Наразі, враховуючи успішне провадження кафедрою освітньої діяльності з підготовки фізкультурно-спортивних кадрів з вищою освітою, МОН України надало кафедрі ще дві ліцензії на підготовку бакалаврів за спеціальністю «Середня освіта (фізична культура) та магістрів з спеціальності «Фізична культура і спорт».

В 2016 році підписано Меморандум співпраці університету Порту (Португальська Республіка) та ДВНЗ «УжНУ» (Україна). У межах взаємно узгоджених галузей досліджень домовилися про загальні форми співпраці між кафедрою фізичного виховання та іноземними партнерами з факультету спорту. Меморандум передбачає модернізацію та поширення нових навчальних програм, методів викладання; участь у методичних семінарах, наукових конференціях; обмін професорсько-викладацьким складом; обмін студентами; спільна організація курсів, стажувань, конференцій та семінарів; організація спільних магістерських та аспірантських програм; спільні дослідницькі проекти, що включає можливість участі в державних і недержавних програмах; організація обмінів у сфері спорту; розвиток популярних видів рухової активності; проведення спільних спортивних змагань; інші форми співпраці між університетами з врахуванням взаємних інтересів.

 Спеціальність «Фізична культура і спорт», яку отримують студенти, користується значною популярністю. По закінченню вишу наші випускники можуть обіймати понад трьох десятків посад, передбачених Державним класифікатором професій, а також відкривати власні приватні центри здоров'я та спорту.

З травня 2013 року кафедру фізичного виховання очолив кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України з легкої атлетики Іван Іванович Маріонда.

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри налічує 30 висококваліфікованих фахівців, які професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою, до якої залучають і студентів. А саме: 1 професор, 6 доцентів, 4 кандидати педагогічних наук, 3 кандидати наук з фізичного виховання, 19 старших викладачів та 3 викладачів. З них: 3 Заслужених працівника фізичної культури і спорту України та 6 майстрів спорту.

Відповідальний за інформацію: Маріонда Іван Іванович
Дата оновлення сторінки: 29.06.2018