Навчально-науковий тренінговоий центр післядипломної освіти стоматологічного факультету ДВНЗ "УжНУ"

Центр створений згідно рішення Вченої Ради ДВНЗ «УжНУ»  відповідно до наказу ректора ДВНЗ„Ужгородський національний університет” від 23.01.2013 № 58/1/01-17 „Про створення науково-тренінгового консультативно-діагностичного центру стоматології післядипломної освіти ”.

Мета Центру – покращення якості підготовки інтернів та лікарів практичної стоматології шляхом залученням працівників вищої школи до безперервної післядипломної освіти, перепідготовки лікаря-спеціаліста з нових спеціальностей, подальше підвищення професійних знань та навичок лікаря з метою підтримання сучасного рівня підготовки, тематичне удосконалення з окремих розділів стоматології, практичного навчання лікарів та впровадження доказового скринінгу в їх практику, сучасних методів діагностики і протоколів лікування з використанням сучасних технологій, згідно принципів доказової медицини, а також проведення наукових досліджень в галузі стоматології.

Головним завданням Центру є організаційний супровід безперервного навчання лікарів стоматологів, зубних техніків та медичних сестер-гігієністів щодо надання первинної стоматологічної допомоги на засадах доказової медицини та їх участь в процесі реформування медичної галузі.

По завершенні короткочасних навчальних курсів в навчально-науковому тренінговому центрі післядипломної освіти стоматологічного факультету видається сертифікат тематичного удосконалення університетського зразка з атестацією балів безперервного професійного розвитку.

Центр співпрацює з професійними асоціаціями, державними та міжнародними фондами, благодійними та громадськими організаціями України та зарубіжжя, спонсорами та меценатами, провідними вітчизняними та зарубіжними фірмами-виробниками стоматологічних матеріалів та апаратурного і інструментального обладнання в стоматології згідно чинного законодавства.

Поштова адреса Центру: кафедра стоматології післядипломної освіти стоматологічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» - 88000,  м. Ужгород, вул. Можайського, 1а. Ел. адреси: kaf-stomat-po@uzhnu.edu.ua, 066-69-26-042 - Бабич Іванна Іванівна

Практичний сателіт Центру – Університетська стоматологічна поліклініка знаходиться за адресою:  88000, м. Ужгород, вул. Університетська 16а.

Тематика короткочасних курсів тематичного удосконалення, які вже проводились з 2018 року в навчально-науковому тренінговому центрі післядипломної освіти стоматологічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет»  

  1. Тематичне удосконалення «Невідкладні стани в амбулаторній практиці  лікаря-стоматолога» 2 дні (20 балів)
  2. Тематичне удосконалення «Основи підприємницької діяльності в приватній стоматологічній практиці» 1 день (10 балів)
  3. Тематичне удосконалення «Естетика та функція прямих реставрацій. Від планування до реалізації» 1 день (10 балів)
  4. Тематичне удосконалення «Базовий курс з дентальної імплантології. Хірургічна та ортопедичні аспекти. Майстер клас з відпрацюванням практичних навичок» 2 дні (15 балів)
  5. Тематичне удосконалення «Проблема безпеки в стоматологічній практиці. ВІЛ-інфекція та вірусні гепатити» 1 день (10 балів)
  6. Майстер-клас «Школа дентальної імплантації» 1 день
  7. Майстер-клас «Сучасні методики підготовки щелеп до дентальної імплантації. Синус-ліфт. Розщеплення альвеолярного відростка» 1 день

Тематичне удосконалення « Школа дентальної імплантації»

«Невідкладні стани в амбулаторній практиці лікаря-стоматолога»

 

Модератор – к.мед.н., доцент Маляр-Газда Неля Миколаївна

Кандидат медичних наук за спеціальністю  анестезіологія та інтенсивна терапія, доцент. Вдосконалення на базі національного медичного університету імені Богомольця 2011 р.; майстер клас по анестезіології та інтенсивній терапії при ортопедичних оперативних втручаннях Пейч (Угорщина) 2015 р.; cтажування  по сучасних методах знеболення та проведенню СЛР за стандартами Європейської ради Будапешт (Угорщина) 2017 р.. Постійний учасник програми BMJ (British Medical Journel) learning.

 

 

 Практичний майстер-клас

«ЕСТЕТИКА ТА ФУНКЦІЯ ПРЯМИХ РЕСТАВРАЦІЙ.

ВІД ПЛАНУВАННЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ» 

Лектор: Стецик Андрій Орестович

Лікар-стоматолог,

старший викладач кафедри стоматології післядипломної освіти, стоматологічний факультет,  ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

Тренер- лектор компанії «Dentsply Sirona»

 

 

 

 

Курс тематичного удосконалення на тему:

«Основи підприємницької діяльності в приватній стоматологічній практиці».

 Модератор –Яцко Віктор Федорович

Податковий консультант Директор аудиторської фірми «Респект-Конфіденц»

Сертифікований практикуючий аудитор (з 1994 року)

Член Ради Спілки аудиторів України

Голова Комісії зі стандартів та практики Спілки аудиторів України

Член аудиторської палати України     

Старший викладач

 

   

«Базовий курс з дентальної імплантології. Хірургічні та ортопедичні аспекти. Майстер клас з відпрацюванням практичних навичок»

Модератор -Слинько Юлія Олександрівна

Кандидат медичних наук, асистент кафедри стоматології дитячого віку, дитячої щелепно- лицьової хірургії та імплантології. 2011-2015 медичний представник компанії Альфа Біо Тек у східному регіоні України  2015-2017 головний менеджер заводу Альфа Біо Тек з продажу на території України , лектор компанії Альфа Біо Тек, медичний консультант компанії. З 2017 і по теперішній час ексклюзивний дистрибьютор компаніі Мode implant. Міжнародний лектор компаніі Mode implant з 2017. Стажування 2.08-26.08.2017  Buruni University Istanbul Turkey.

 

Курс тематичного удосконалення  

«ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ПРАКТИЦІ.

 ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ ТА ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ»

Все що потрібно знати  про ризики та заходи, щодо професійного інфікування ВІЛ та вірусними гепатитам

 Інформація про спікерів/тренерів:

E:\Робота (Бабич)\ТУ\image2.jpeg

 

Брич Валерія Володимирівна  к. мед. н.,доцент кафедри основ здоров’я ДВНЗ «Ужгородський національний університет», завідувач відділу профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідмоніторингу Центру з профілактики та боротьби із СНІДом.

            E:\Робота (Бабич)\ТУ\image1.jpeg

 Потокій Наталія Йосипівна  к. мед. н., лікар-лаборант, вірусолог, асистент кафедри основ здоров’я ДВНЗ «Ужгородський національний університет», завідувач відділення лабораторної діагностики Центру з профілактики та боротьби із СНІДом.

 

Питання до розгляду: 

  • Епідемічна ситуація щодо захворювання на ВІЛ-інфекцію та парентеральні вірусні гепатити в Україні, світі та Закарпатській області.
  • Етіологія та патогенез ВІЛ-інфекції та гепатитів з парентеральним механізмом передачі.
  • Ризик інфікування медичних працівників ВІЛ та вірусами парентеральних гепатитів під час виконання професійних обов’язків.
  • Клінічні прояви ВІЛ-інфекції, типові та атипові форми вірусних гепатитів.
  • Особливості консультування пацієнтів при залученні до обстеження на наявність ВІЛ та гепатитів з ініціативи медичних працівників.
  • Принципи консультування та тестування на ВІЛ з ініціативи медичних працівників.
  • Принципи клініко-епідеміологічної та лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів.
  • Профілактика професійного зараження ВІЛ та збудниками гемоконтактних гепатитів. Постконтактна профілактика.
  • Протиепідемічні заходи.

УВАГА! Для тих хто хоче займатись і займається професійно дентальною імплантацією!

21.10.2021 р. на кафедрі стоматології післядипломної освіти з курсом терапевтичної та ортопедичної стоматології  ДВНЗ «Ужгородський національний університет»  буде проходити майстер-клас на тему: «Школа дентальної імплантації».

Цільова аудиторія:практикуючі лікарі-стоматологи, інтерни-стоматологи.

Місце проведення - м.Ужгород, вул. Станційна 60а, лекційний зал.

Увага! Кількість учасників курсу обмежена!

 

«Школа дентальної імплантації»

 Лектор: Мочалов Юрій Олександрович

Доктор медичних наук, доцент, випускник стоматологічного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (2004), доцент кафедри хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії і онкостоматологіі ДВНЗ «Ужгородський національний університет», досвід практичної роботи за фахом «хірургічна стоматологія», «дентальна імплантація» - 15 років; лектор-консультант за напрямом «хірургічна стоматологія» компаній «Sunstar Guidor» (Zurich, Switzerland) та «Dentium» (Seoul, South Korea).

Теоретична частина (3 ак. год) :

1. Теоретичні основи дентальної імплантації. Розвиток сучасних систем імплантів.

2. Остеоінтеграція дентального імплантату. Взаємовідносини імплантату з кістковою тканиною. Сучасні дані.

3. Планування дентальної імплантації: обстеження пацієнта, вибір тактики лікування, показання та протипоказання до процедури.

4. Організація процедури дентальної імплантації (обладнання, інструментарій). Вибір методики дентальної імплантації.

5. Етапи дентальної імплантації. Хірургічні маніпуляції.

6. Особливості роботи з м'якими тканинами порожнини рота при дентальній імплантації

7. Можливі ускладнення при дентальній імплантації.

 

Практична частина (4 ак. год):

1. Відпрацювання мануальних навичок по роботі з інструментарієм для дентальної імплантації.

2. Відпрацювання техніки накладання швів на м'які тканини на моделі (куряча шкіра, латекс).

3. Установка дентальних імплантатів на моделі щелепи (свиняча кістка).

4. Визначення якості результатів лікування.

5. Профілактика ускладнень.

6. Розбір клінічних випадків. Дискусія.

7. Аналіз рентгенограм і комп'ютерних томограм.

Тривалість курсу : 10:00 – 17:00 (з перервою)

По завершенні курсу видається сертифікат університетського зразка з  атестацією балів безперервного професійного розвитку.

Додаткова інформація за телефонами:

050-939-94-57 Загальні та організаційні питання: д.мед.н., проф. Потапчук Анатолій Мефодійович

066-692-60-42 Технічні питання реєстрації: старший лаборант кафедри Бабич Іванна Іванівна, електронна адреса kaf-stomat-po@uzhnu.edu.ua

 

 

УВАГА! Для тих хто хоче займатись і займається професійно дентальною імплантацією!

22.10.2021 р. на кафедрі стоматології післядипломної освіти  з курсом терапевтичної та ортопедичної стоматології  ДВНЗ «Ужгородський національний університет»  буде проходити майстер-клас на тему:

«Сучасні методики підготовки щелеп до дентальної імплантації. Синус-ліфт. Розщеплення альвеолярного відростка»

Цільова аудиторія:практикуючі лікарі-стоматологи, інтерни-стоматологи.

Місце проведення - м.Ужгород, вул. Станційна 60а, лекційний зал.

Увага! Кількість учасників курсу обмежена!

 

Лектор: Мочалов Юрій Олександрович 

Доктор медичних наук., доцент, випускник стоматологічного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (2004), доцент кафедри хірургічної стоматології, ЩЛХ і онкостоматологіі ДВНЗ «Ужгородський національний університет», досвід роботи за напрямками «хірургічна стоматологія», «дентальна імплантологія» - 15 років; лектор-консультант за напрямом «хірургічна стоматологія» компанії «Sunstar Guidor» (Switzerland); «Dentium» (South Korea).

 

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА (3 ак.год)

1. Підготовка кісткової тканини щелеп до дентальної імплантації: закономірності, проблеми, рішення. Регенерація кісткової тканини.

2. Остеопластичні матеріали в стоматології: види, особливості. Поняття остеоіндукціі, остеокондукціі, остеопромоціі, остеогенезу, остеоінтеграції.

3. Сучасні композитні остеопластичні матеріали в стоматологічній практиці.

4. Латеральна і вертикальна аугментація альвеолярного відростка: клінічна діагностика, методи виконання. Профілактика атрофії альвеолярних відростків щелеп.

5. Методика розщеплення (розширення) альвеолярного відростка щелепи із одномоментною дентальної імплантацією. Показання і протипоказання. Сучасні технології.

6. Анатомія і фізіологія верхньощелепних пазух: методи діагностики, патологія, яка впливає на тактику стоматологічної реабілітації.

7. Операція синус-ліфт. Показання і протипоказання. Методики проведення операції синус-ліфту (закритий і відкритий). Модифікації.

8. Методики дентальної імплантації у пацієнтів з виконаним синус-ліфт.

9. Перфорація «мембрани Шнайдера»: оцінка ризиків, тактика ведення пацієнта.

11. Інструментарій для субантральної аугментації верхньої щелепи. Технології компанії «Dentium»

12. Застосування остеопластических матеріалів і мембран направленої тканинної регенерації при синус-ліфті.

 

 

ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА (4 ак.год)

1. На свинячих ребрах: техніка розщеплення (розширення) альвеолярного відростка щелепи.

2. На курячому яйці: моделювання операції латерального синус-ліфту.

3. На баранячій голові (опція може бути змінена): техніка операції латерального синус-ліфту з імплантацією остеопластичного матеріалу.

ривалість курсу : 10:00 – 17:00 (з перервою)

По завершенні курсу видається сертифікат університетського зразка з  атестацією балів безперервного професійного розвитку.

Додаткова інформація за телефонами:

050-939-94-57 Загальні та організаційні питання: д.мед.н., проф. Потапчук Анатолій Мефодійович

066-692-60-42 Технічні питання реєстрації: старший лаборант кафедри Бабич Іванна Іванівна, електронна адреса kaf-stomat-po@uzhnu.edu.ua

Відповідальний за інформацію: Потапчук Анатолій Мефодійович
Дата оновлення сторінки: 06.09.2021