Новини

08.05.2020
469

УжНУ працює над упровадженням електронного студентського квитка

УжНУ працює над упровадженням електронного студентського квитка

Постійно десь забуваєш чи губиш студентський квиток? Скоро стане на одну проблему менше! УжНУ спільно з ПриватБанком працює над розробкою електронного квитка, який зможуть випробувати наші студенти. Про задум та розробку Медіацентр дізнавався у проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ Олександра Рогача.

«Восени наш університет подав запит до Міністерства освіти та науки на розробку електронного квитка, – розповідає Олександр Рогач. – Цей проєкт реалізуємо спільно з ПриватБанком. Він є доволі перспективним, оскільки передбачає значну економію бюджетних коштів та часу на виготовлення квитків. Нещодавно ми дістали підтвердження від міністерства на такий експеримент. Наступний етап – узгодження технічних моментів із Приватом».

УжНУ працює над упровадженням електронного студентського квиткаЗа задумом, електронний студентський квиток буде доступним у додатку Приват24. Ясна річ, насамперед він виконуватиме ті функції, що й звичайний: посвідчуватиме особу й надаватиме знижку у транспорті, кінотеатрах, музеях тощо. А крім того, дасть можливість користуватися і додатковими перевагами.

«ПриватБанк пропонує додаткові сервіси: можливість розміщувати розклади занять та оголошення, створювати чати для спілкування з іншими студентами, оплачувати навчання та гуртожиток тощо. Тобто функціонал ширший», – пояснює Олександр Рогач.

Для університету є й фінансова вигода: собівартість звичайного пластикового студентського – близько 60—70 гривень. А у додатку квитки будуть для УжНУ безкоштовними.

До слова, такими електронними студентськими вже користуються у Львівській політехніці. Тож УжНУ претендує стати одним із перших університетів у країні, чиї студенти зможуть скористатися такими перевагами.

Варто сказати і про впровадження електронних студентських квитків у додатку «Дія». Таку новацію нещодавно втілило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти і науки. У «Дії» він працює як звичайний студентський – посвідчує особу та дає змогу скористатися певними знижками. Однак ширшого функціоналу в «Дії» немає – просто студентський у смартфоні, а не в гаманці.

Світ не стоїть на місці, розвивається та змінюється. І те, що ще кілька років тому здивувало б, сьогодні стає реальністю. А наші студенти будуть одними з тих, хто відчує ці зміни серед перших.

Ксенія Шокіна

Категорії: