27.11.2020

Про актуальні питання розвитку транскордонного співробітництва йшлося на семінарі «Розвиток транскордонного співробітництва для європеїзації українських кордонів»

Про актуальні питання розвитку транскордонного співробітництва йшлося на семінарі  «Розвиток транскордонного співробітництва для європеїзації українських кордонів»

Юридичний факультет Ужгородського національного університету (Україна) спільно із Центральноєвропейською службою транскордонних ініціатив (Угорщина), Інститутом економіко-правових досліджень Національної академії наук України (Україна), Польською академією наук (Польща), Пряшівськиим університетом (Словаччина) та Технічним університетом у Ліберці (Чехія) провели семінар «Розвиток транскордонного співробітництва для європеїзації українських кордонів» з нагоди початку проекту Міжнародного Вишеградського фонду «За транскордонним співробітництвом європеїзація українських кордонів»,  захід відбувся 24 листопада 2020 року онлайн (через обмеження на національних рівнях у зв’язку з пандемією COVID-19).

Основною метою семінару було представлення результатів наукових міждисциплінарних досліджень з питань транскордонного співробітництва для консолідації науково-практичного потенціалу задля просування і розвитку транскордонного співробітництва між Україною та європейськими країнами.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися професор Єжи Банські, директор Інституту географії та просторової організації імені Станіслава Лещицького, Польська академія наук, м. Варшава, Польща; професор Володимир Устименко, член Президії НАН України, директор ДУ «Інститут економікоправових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України», член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПрН України, д.ю.н., проф., Заслужений юрист України, м. Київ, Україна; Сімона Похлова представник Генерального директорату Європейської  Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС м. Брюссель, Бельгія.; Мартін Гілермо-Рамерес, Генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів, м. Гронау, Німеччина; Алла Кінщак, начальник Головного управління координації та оцінки ефективності регіональної, політики Директорату регіональної політики Міністерства громад та територій України, м. Київ, Україна.

У семінарі взяли участь в.о. декана юридичного факультету Ярослав Лазур, завідувач кафедри міжнародного права Георгій Динис, доцент кафедри цивільного права та процесу Марія Менджул та доцент кафедри міжнародного права Юлія Фетько.

Понад 60 учасників із України, Угорщини, Словаччини, Польщі та Чехії взяли участь у роботі семінару.  Він об’єднав керівників різних рівнів влади суміжних європейських держав, представників органів державної влади і місцевого самоврядування, ділового та науково-експертного співтовариства для обговорення теоретичних та практичних аспектів розвитку транскордонного співробітництва.