Новини

19.02.2021
175

Результати проєкту «Ужгороде! Дихай на повні груди!» презентували на хімічному факультеті

Результати проєкту «Ужгороде! Дихай на повні груди!» презентували на хімічному факультеті

У четвер, 18 лютого, на хімічному факультеті УжНУ, відбулась презентація результатів проєкту «Ужгороде! Дихай на повні груди!». Проєкт став переможцем конкурсу молодіжних ініціатив м. Ужгород та фінансується з державного бюджету. Реалізований ГО «Міжнародний інститут міждисциплінарних інноваційних досліджень»,  а саме головою правління доцентом кафедри екології та охорони навколишнього середовища Світланою Делеган-Кокайко та  членом правління аспіранткою кафедри екології та охорони навколишнього середовища Емілією Глюдзик. Партнером проєкту виступає хімічний факультет УжНУ в особі декана Лендєла Василя Георгійовича. 

На захід завітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, начальниця управління  культури, молоді та спорту Ольга Василиндра, співзасновник проєкту People city (Ізраїль) Олексій Любетський та інші гості.

Розпочав презентацію декан хімічного факультету Василь Лендьел. «Нас не здивувало, що конкурс виграли представники хімічного факультету, адже молодіжне крило нашого підрозділу - креативне та ініціативне. У нашого підрозділу великий потенціал у дослідженні стану довкілля міста і краю, а також наші науковці можуть допомогти врегулювати деякі проблемні екологічні питання. І від нашої тісної співпраці місто тільки виграє» - наголосив декан. Ужгородський міський голова Богдан Андріїв відзначив: «Приємно, що в УжНУ, зокрема на хімічному факультеті, є молоді люди, які не тільки займаються освітянською чи науковою роботою, а й продукують важливі для нашого міста ініціативи. Надіюсь, на подальшу плідну співпрацю, яка буде корисною для розвитку міста». 

Як зазначає співавторка проєкту Емілія Глюдзик, «Ужгороде! Дихай на повні груди!» - націлений на підвищення екологічної культури та свідомості населення. У рамках проєкту виконано ряд заходів: проведення інформаційно-пізнавальних тренінгів зі школярами та молоддю міста, придбання та монтаж пристрою оцінки якості повітря, впровадження сучасних ІТ-рішень для збору та обробки отриманих даних.  Прилад громадського контролю за станом повітря розміщений на будівлі хімічного факультету. Він дає змогу в режимі реального часу спостерігати за станом повітря – вимірювання відбувається 24/7 за 11 показниками, 5 з яких є пріоритетними і є індикатароми стану. Всю інформацію можна відслідковувати на сайті Еco сity, доступ безкоштовний. Встановлення приладу надає змогу регулювати свої активності жителям міста, зважаючи на показники, а також вести екологічно «дружній» спосіб життя, який мінімізуватиме несприятливий вплив на навколишнє природне середовище. 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: