25.08.2022

Про додаткові можливості в новому навчальному році

Новий навчальний рік уже не за горами, а тому всі інтенсивно готуються, враховуючи події та обставини. Звісно, найголовніше – це безпека здобувачів освіти та працівників університету. Тому навчальний рік розпочнеться у змішаній або дистанційній формі.

Традиційно працівниками центру інформаційних технологій (ЦІТ) проведено онлайн зустріч з відповідальними за впровадження електронного навчання на факультетах. Серед основних питань щодо старту нового навчального року виступає актуалізація та оновлення облікових записів користувачів електронних сервісів Google Workspace for Education. Про це розповів Сергій Вронський, начальник відділу інноваційних та веб-технологій ЦІТ.

Про роботу з навчальними курсами на платформі електронного навчання наголосила Марина Гайдук, начальник відділу електронного навчання ЦІТ. Як правильно очищувати курси, працювати з когортами студентів, опубліковувати нові матеріали – на це звернула увагу Марина Іванівна.

Олексій Куруца, начальник ЦІТ, ознайомив учасників з новинками цифрової галузі, які стали доступними нашому закладу освіти. Звернув увагу на новішу версію платформи електронного навчання Moodle 4, розповів про можливості, які можуть полегшити роботу викладачам та студентам.

Серед приємних та доступних новинок в рамках співпраці МОН та Google є отримання ліцензії Google Workspace for Education: Teaching and Learning Upgrade на 1 рік. Актуальним бонусом є можливість здійснення відеозапису в Google Meet та автоматичне збереження списку учасників зустрічі. Інші додаткові можливості отримані за рахунок розширеної підписки від Google буде продемонстровано незабаром на вебінарі від ЦІТ.

Також факультети отримають можливість використовувати Zoom з розширеним функціоналом в межах отриманих ліцензій. Про можливості та порядок використання платформи обговорено у ході зустрічі.

Олексій Степанович нагадав про додаткові ресурси, які можна використовувати в освітньому процесі. Зокрема, це платформа Coursera, про яку вже мова йшла раніше. Кожен учасник навчального процесу Ужгородського національного університету може долучитися до платформи та отримати доступ до майже 7 тисяч безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін.

Доповнює ряд додаткових ресурсів платформа Udemy, доступ до якої УжНУ отримав нещодавно. Начальник ЦІТ звернув увагу на те, що для того, щоб стати учасником – навчитися чи поділитися знаннями, – потрібно подати заявку адміністратору. Після реєстрації ви отримаєте доступ до близько 12 тисяч онлайн відеокурсів. Це допоможе як викладачам, так і студентам досліджувати свої інтереси та здобувати нові навички.

Попереду нелегкий рік, але труднощі завжди спонукають до пошуку нових нестандартних рішень, до опанування та використання інновацій. Тож успіху і разом до перемоги!