04.02.2019

В УжНУ відкрилися IV Міжнародні наукові читання присвячені Олені Рудловчак

У понеділок, 4 лютого, на філологічному факультеті УжНУ розпочали роботу IV Міжнародні наукові читання «Олена Рудловчак – науковець, педагог, журналіст», присвячені 100-річчю від дня її народження. Участь у читаннях беруть науковці України і Словаччини, а також донька Марія та онук видатної вченої.

«Життя і діяльність Олени Рудловчак – це взірець того, як треба служити своєму народові, - сказав у вітальному слові на відкритті читань ректор УжНУ Володимир Смоланка – Кілька років тому при величезній допомозі проф. Миколи Мушинки, родини О.Рудловчак, величезній роботі всього нашого колективу, нам вдалося перевезти в Україну її особистий архів та облаштувати на філологічному факультеті бібліотеку. Нині вона є чудовою джерельною базою для студентів і викладачів у їхній науковій діяльності».

Ректор Закарпатської Академії мистецтв Іван Небесник наголосив: «У нинішні дні в українців тривають процеси самоідентифікації. Ми формуємо новий погляд на нашу історію, вивчаємо творчість тих представників нашого народу, праця яких донедавна знаходилася під жорстким табу. Історія «Карпатики», яку ми черпаємо завдяки таким людям як Олена Рудловчак, Микола Мушинка та інші, є дуже важливою для майбутніх художників, і дуже добре, що така можливість у нас є. Ми маємо завдячувати долі, що бібліотека Олени Рудловчак потрапила на Закарпаття, саме до Ужгородського національного університету і тепер головне – цією бібліотекою активно користуватися, щоб студенти, аспіранти її активно вивчали».

Перед виголошенням наукових доповідей організатори читань презентували присутнім документальний фільм «Дорога додому», який був створений творчою групою філологічного факультету УжНУ під керівництвом декана Галини Шумицької.

Доповідь про сторінки біографії та науково-дослідницьку діяльність Олени Рудловчак виголосила професор, завідувач кафедри української літератури УжНУ Валентина Барчан. Почесний іноземний академік НАН України, професор Микола Мушинка (м.Пряшів) виголосив доповідь «Олена Рудловчак і Пряшівщина». Слово про видатного україніста мовили проректор Закарпатської Академії мистецтв Наталія Ребрик, директор Наукової бібліотеки УжНУ Марія Медведь, донька О. Рудловчак Марія Дуфкова та інші учасники наукових читань.