27.06.2018

Посол Чеської Республіки Радек Матула відвідав УжНУ

Посол Чеської Республіки  Радек Матула відвідав УжНУ

У середу, 27 червня, ректор УжНУ професор Володимир Смоланка прийняв Надзвичайного і Повноважного Посола Чеської Республіки в Україні Радека Матулу, який перебуває на Закарпатті з робочою поїздкою. Відбулася  ділова дружня розмова у ході якої обговорювалися питання стану та перспектив освітньо-наукової співпраці УжНУ з вишами та науковими установами Чеської Республіки.

На початку розмови пан Посол зауважив, що за час своєї каденції в Україні з січня 2017 року він вперше відвідує Закарпаття, попри бажання приїздити частіше. «Україна велика, регіонів дуже багато і поїздки забирають багато часу», - мовив Р.Матула. «З Києва до Ужгорода майже 900 км., а авіасполучення уже тривалий час немає. Це створює значні труднощі для контактів не лише дипломатам, а й усім жителям нашої області» - погодився В.Смоланка.

Ректор УжНУ розповів чеському амбасадору про реалізацію спільних проектів та багатогранну співпрацю Ужгородського національного університету з чеськими вишами. А їх не мало: Карлів університет у Празі, Політехнічний університет в Їглаві, Технологічний Університет у м. Брно,Університет в м. Пардубіце, Чеський університет наук про життя у Празі, Університет Яна Евангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем, Університет Палацького в Оломоуці, Університет ім. Томаша Баті у м. Злін, Західно-Чеський університет у м. Пльзень. Уже понад п’ять років Ужгородський національний університет тісно співпрацює з чеським краєм Височина. За цей час було реалізовано кілька двосторонніх проектів, зокрема на філологічному факультеті (ремонт, заміна вікон, закупівля меблів, література, мовна практика). В УжНУ діє постійний лекторат чеської мови. У його відкритті завдячуємо підтримці представникам краю Височина та Генеральному консулу Чеської Республіки у м. Львів Павелу Пешеку. Присутність чеського лектора - носія мови Петри Зламаної є вкрай необхідною для розвитку чеського відділення і підготовки висококваліфікованих спеціалістів – наголосив В.Смоланка.

Радек Матула наголосив, що вищі навчальні заклади Чеської Республіки успішно розвивають науково-освітню діяльність зі своїми українськими колегами і не тільки на території західних областей, але й у центрі та на сході України – Дніпрі, Харкові, Запоріжжі. Сьогодні Чехія фінансує реконструкцію та закупівлю навчального обладнання для шкіл, навчання та відпочинок дітей евакуйованих з окупованих територій Донецької та Луганської областей. «Ми розуміємо, що сьогодні Україна вкрай потребує як політичної, так і практичної підтримки в усіх сферах від свої сусідів, тому готові розвивати нашу співпрацю, сприяти реформам, які проводяться у вашій країні», - наголосив дипломат.

Володимир Смоланка подякував послу братньої країни за багатогранну і різнопланову допомогу і висловив впевненість, що співпраця між університетами України і Чехії стане основою для подальшого зближення наших країн і народів та запросив Радека Матулу найближчим часом знову відвідати УжНУ.

У розмові взяла участь радник Почесного консула Чеської Республіки у м. Ужгород Тетяна Сергієнко.