Новини

03.11.2022
1179

Пізнавати ЄС – впізнавати себе. Студентська делегація УжНУ повернулася з тижневого тренінгу в румунській Тульчі

Пізнавати ЄС – впізнавати себе. 
Студентська делегація УжНУ повернулася з  тижневого тренінгу в румунській Тульчі

Продовжуємо серію публікацій про нові можливості для студентів та викладачів УжНУ, які відкрилися цього року завдяки підтримці міжнародних партнерів нашого університету. Мова – про можливості для розвитку, удосконалення навичок і успішної самореалізації в освіті та науці. Цього року важливо відзначити нову стійку тенденцію – прискорену динаміку міжнародної співпраці, коли між підписанням угоди про партнерство і першим спільно втіленим проєктом проходять буквально тижні. А ще примітно, як одна реалізована ініціатива створює передумови і стає початком нових цікавих проєктів.

Власне, ця публікація – одна з таких історій.

Нещодавно ми розповідали про нового партнера – університет Центрального Ланкаширу, з яким УжНУ підписав угоду про співпрацю лише наприкінці червня, а вже реалізує другий спільний проєкт. Згадуємо про це невипадково, адже співпраця з британським університетом наразі акцентована на можливостях для студентів та викладачів УжНУ вдосконалити знання англійської мови. Добре володіння якою – запорука участі в інших міжнародних проектах.

Проректорка Мирослава Лендьел розповідає, що зовсім нещодавно відбулося підписання договору про співпрацю між Ужгородським національним університетом і Союзом українців Румунії. А з 23 по 28 жовтня два десятки наших студентів пройшли тижневе стажування в місті Тульча в рамках проєкту Еразмус +  під назвою «Boost the European Feeling».

– Цей дуже цікавий захід для молоді профінансований Європейською Комісією, а організований Союзом українців Румунії спільно з Ужгородським національним університетом. Він тривав тиждень, але вже в перші дні ми отримали дуже гарні відгуки про наших студентів. І зокрема – надзвичайно приємні враження румунських партнерів від того,  наскільки добре студенти УжНУ володіють англійською. Це – гарне свідчення того, що ті мовні проєкти, які ми реалізуємо в університеті, – дуже корисні. Бо дають можливість брати участь в нових активностях і цікавих міжнародних програмах. Таким чином формується ланцюжок можливостей для постійного розвитку і вдосконалення наших студентів та викладачів, – каже Мирослава Олександрівна.     

Проєкт «Boost the European Feeling» зібрав молодь з Румунії та України, щоб ознайомити їх із цінностями Європейського Союзу. Молоді люди ознайомилися з концептуальними поняттями символіки та принципів ЄС, а також приділили багато уваги тому, як вони можуть зробити внесок у підтримку етнічної, мовної та культурної ідентичності.

Керівниця відділу міжнародних зв’язків УжНУ Оксана Свєенцева розповідає, що делегацію від УжНУ скали 21 студент, 4 школярок-старшокласниць з ужгородської гімназії та керівниця групи – старша викладачка кафедри романських мов та зарубіжної літератури Оксана Дацьо.

– Ще троє наших студентів в останній момент не змогли поїхати, тож замість них до групи долучилися троє молодих людей з прикордонного села Велятино, яке активно співпрацює з сусідніми румунськими громадами. Також у тренінгу взяли участь 30 студентів та школярів із Румунії. Треба відзначити, що програма була надзвичайно насиченою і різноманітною. Крім занять і тренінгів, молодь мала також багато цікавих зустрічей, подорожей і екскурсій, - розповідає Оксана Іванівна.

Ми попросили учасників проєкту поділитися враженнями від поїздки до Тульчі. Молоді люди підійшли до цього прохання креативно. Далі на відео – Емілія Токар (студентка 3 курсу ФІФ, англ.філологія), Рома Третяк (студентка 2 курсу, ФІФ англ філологія), Білан Вероніка (учениця 11 класу, гімназія м.Ужгород), Молдован Анастасія (студентка 1 курс ФІФ, румунська філологія), Гаврилешко Олександр (студент 1 курсу ФІФ, англ філологія) та Гевді Оксана (студентка 4 курсу, англ філологія).

 Своїми враженнями від тренінгу в Румунії поділилася і керівниця групи Оксана Дацьо:

– Такі поїздки надзвичайно об'єднують дітей. Це проявляється у спілкуванні, умінні працювати як у команді, так і самостійно, черпати нові знання, креативно підходити до певної ситуації та вирішувати її, не боятися виступати на публіці. Саме цим проблемам був присвячений цей захід. Прекрасним є той факт, що студенти вільно спілкувалися трьома мовами: українською, румунською та англійською. Мені надзвичайно приємно за наших студентів. Я впевнена, що майбутнє України – саме за такою молоддю.

 

 

Підготував Ярослав Світлик

 

Категорії: