Пішов з життя Кирилюк Олександр Антонович - доцент кафедри алгебри

Колектив математичного факультету з глибоким сумом сповіщає, що  5 листопада 2018 року на 70-му році життя після тривалої тяжкої хвороби пішов з життя доцент кафедри алгебри ДВНЗ «Ужгородський національний університет», кандидат фізико-математичних наук, доцент Кирилюк Олександр Антонович.

Народився 17 лютого 1949 року у місті Здолбунів Рівненської області. В 1966 році закінчив Здолбунівську середню школу № 5. В цьому ж році поступає на математичний факультет Ужгородського держуніверситету, який закінчує в 1971 році. Після закінчення університету працює вчителем математики Ужгородської середньої школи № 9. В 1974 році Кирилюк О.А. поступає в аспірантуру на кафедру алгебри по спеціальності алгебра і теорія чисел (науковий керівник – доцент Гудивок П.М). Протягом 1977–1978 років працює у науково-дослідному секторі УжДУ при кафедрі алгебри. 13 жовтня 1980 року в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка захищає дисертацію «О конечных подгруппах полной линейной группы над некоторыми числовыми кольцами» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук. З 17 листопада 1980 року Кирилюк О.А. – асистент кафедри алгебри, а 1 вересня 1988 року займає посаду доцента цієї ж кафедри. З 1 березня 2006 року до 30 червня 2015 року працює на посаді заступника декана математичного факультету. Вчене звання доцента по кафедрі алгебри йому присвоєно 4 липня 1991 року.

Протягом роботи в Ужгородському національному університеті читав курси, проводив практичні та лабораторні заняття з алгебри і теорії чисел, основ геометрії, наукових основ шкільного курсу математики, методики навчання математики, аналітичної геометрії і вищої алгебри, історії і методології математики, а також курси за вибором.

Олександр Антонович Кирилюк одержав ряд важливих результатів у теорії лінійних груп над комутативними кільцями та їх застосувань до вивчення багатовимірних кристалографічних груп. Він опублікував понад 50 наукових праць.

Він запам’ятався нам талановитим викладачем, гарним лектором, добрим вихователем студентської молоді. Олександр Антонович Кирилюк назавж­ди залишиться взірцем високого професіоналізму, відданості справі, наполегливості у досягненні високої мети, беззаперечної принциповості та безмежної людяності. Після його раптового відходу стало зрозумілим, яке велике місце займав Олександр Антонович Кирилюк. Світла пам’ять про Олександра Антоновича Кирилюка назавжди збережеться у думках та серцях колег, його вихованців, родини, друзів.

Колектив математичного факультету
ДВНЗ «Ужгородський національний університет».