Новини

28.11.2016
1875

Перші враження студентів-туризмознавців про семестрове навчання в Польщі

Перші враження студентів-туризмознавців про семестрове навчання в Польщі

Вже в котре  студенти-туризмознавці  беруть  участь у міжнародному обміні, а саме за програмою семестрового навчання у Поморській академії, у м. Слупськ (Польща). Цей обмін став можливим завдяки ініціативі та підтримці ректорату УжНУ в рамках міжнародної співпраці між вузами. Цьогоріч на навчання до Поморської академії вирушили 19 студентів 2-4 курсів факультету туризму та міжнародних комунікацій.  Наші студенти щиро вдячні за чудову організацію навчального процесу, а саме можливість   навчання в Польщі проректору Королю І.І. та декану факультету туризму та МК Габчак Н.Ф.

 

Польські студенти та керівництво вишу радо зустріли студентів з України, які також розповіли, що навчання проходить за 22 спеціальностями в галузі гуманітарних, математико-природничих, педагогічних, медичних та інженерних наук. В академії функціонують три факультети: філологічно-історичний, математичний та природознавства, педагогіки і філософії. До їх структури належать 9 інститутів  3 кафедри,  видавничий центр, вузівський архів, головна бібліотека, спортивно-реабілітаційний центр, центр інформатики та центр практичного навчання іноземних мов.

 

 

 Своїми першими враженнями ділиться студентка 2 курсу факультету туризму та МК Лідія  Горват: 
«Я дуже задоволена, що маю можливість поїхати на зимовий семестр до Польщі, до м. Слупськ. Це надзвичайно гарне місто, в яке я відразу закохалась. Слупськ дуже схожий на Ужгород, такий маленький і затишний. Основна ідея мого перебування в Польщі – це можливість отримати новий досвід, щоб у майбутньому стати хорошим фахівцем у своїй професійній галузі, після чого можна буде використовувати отримані знання та навички усюди: в Польщі, в Україні або в будь-якій іншій країні. Як тільки ми приїхали нам відразу відповіли на всі наші питання, і запропонували допомогу з працевлаштуванням. Викладачі до нас тут ставляться дуже добре, майже половина з них добре розуміють  англійську, німецьку або російську  мову. Проблем з комунікацією у нас не виникає. Якщо ми не розуміємо на польській, нам із задоволенням пояснюють все на англійській або німецькій. У вільний час ми багато подорожуємо. Цими вихідними відвідали Гданськ. У грудні плануємо подорож до Берлін у, тому що звідси це коштує біля 10 євро, тому Польща це також чудова можливість відвідати європейські країни». 

Тафій Жаннета – студентка 3 курсу факультету туризму та МК:

 «Завдяки навчанню в Польщі, я отримала змогу вивчити нову мову, культуру та познайомитися з новими людьми з Польщі, Румунії та Іспанії, а також з різних областей України. Звичайно приголомшила система освіти – є можливість складання індивідуального графіку відвідування занять, що дає змогу ефективно поєднувати навчання з відпочинком чи роботою. Перебуваючи у Шенгенській зоні, можна подорожувати Європою, що становить чималу цінність, особливо для студентів нашого факультету. Дуже вразила Польща, справді багато місць, які варто відвідати. Місто, в якому ми будемо перебувати впродовж навчання, не є особливо популярним серед поляків, зате воно ідеальне для знайомства з країною. Це зелене місто, яке передає самобутність польської культури, зачаровує красою своїх архітектурних пам’яток.  Цей досвід я запам’ятаю назавжди і впевнена, що він принесе мені неабияку користь для мого майбутнього». 

Пічкар Рената – студентка 2 курсу факультету туризму та МК:

 «Радію, що мені випала така можливість навчатись за кордоном. Тут дуже хороші умови для студентів і ставлення польських викладачів аналогічне. В академії проводяться різноманітні цікаві спортивні та освітні заходи. Задля організації цікавого студентського дозвілля та ближчого знайомства з польськими студентами днями проведено турнір з бадмінтону. Також ми маємо багато можливостей подорожувати. А це дуже важливо для професії, яку я обрала і в яку закохана».
 
 

Блинда Мирослава – студентка 2 курсу факультету туризму та МК: 

«Навчання в Поморській Академії - це не лише навчання, але й можливість відчути себе справжнім європейцем. Тут ти дорослішаєш, вчишся відповідати за свої слова і дії, а головне – економити. Це цікавий досвід, ти починаєш цінувати те, що маєш, те на що, можливо, навіть не звертала увагу. В Поморській Академії дуже гарні умови для навчання та організації дозвілля студентів. А головне всюди – дружня атмосфера». 

  

Огороднік Олег – студент 2 курсу факультету туризму та МК:

 «Коли я їхав до Польщі на семестрове навчання, я очікував побачити інший світ. Так і сталося в порівнянні з моїм рідним Донбасом. Країна вразила мене своїм менталітетом, красою своєї природи та величністю міст. Щодо університету, де ми зараз навчаємось, я можу сказати все тільки найкраще. Викладачі добре знають свою справу, вони вчать тому, що згодиться нам у майбутньому, добре ставляться до всіх і навіть до тих, хто не дуже знає польську мову. Я дійсно дуже задоволений тим, що маю можливість навчатись в Поморській академії хоча б один семестр».
 Віримо, що наші студенти-туризмознавці покажуть хороший рівень знань, вміння працювати та знайдуть чимало нових друзів. А поки маємо першу ластівку – студентка 2 курсу, Пічкар Рената, здобула бронзу на турнірі з бадмінтону серед студентської молоді. Тож вітаємо Ренату, бажаємо всім студентам успіхів у навчанні, нового досвіду та вражень.

 

За інформацією заступника декана з навчальної роботи

факультету туризму та МК Руслани Жовтані

 

 

Категорії: