Новини

30.05.2022
1612

Микола Маляр: «Попит на професії фахівців нашого факультету зростатиме в геометричній прогресії»

Микола Маляр: «Попит на професії фахівців нашого факультету зростатиме в геометричній прогресії»

Продовжуємо публікувати матеріали важливого для абітурієнтів проєкту «Професії перемоги – абітурієнтам УжНУ». Сьогодні розмовляємо з деканом факультету математики та цифрових технологій Миколою Маляром про затребуваність випускників факультету після перемоги та загалом про життя структурного підрозділу, який він очолює, в умовах війни.  

Як змінилося життя факультету в умовах війни?

Війна негативно вплинула на життя факультету. Особливо важко було у перші декілька днів. Спостерігалась тривожність як серед членів науково-педагогічного колективу, так і серед студентства. Деякі студенти виїхали за межі України. Але час лікує. Вдалось заспокоїти колектив і  ефективно організувати навчальний процес.

Оскільки назва факультету відповідає змісту, то проблем з організацією дистанційного навчання не виникало, тим більше, що вже був досвід навчання в умовах пандемії. На сьогоднішній день у цих непростих умовах факультет працює в дистанційному режимі, деканат і кафедри забезпечують стабільну роботу.

Якими є особливості вступної кампанії-2022 для вашого факультету?

Вступна кампанія 2022 року є взагалі особливою для навчальних закладів, оскільки проходити буде  в умовах воєнного стану і вперше за останні майже 15 років відмінено ЗНО, як засіб вступу для випускників шкіл. Натомість запроваджено вступ за результатами мультипредметного тесту. Надіємось, що вступна компанія буде успішною для нашого факультету і університету загалом.

Чи долучаються студенти та викладачі факультету до волонтерської роботи, допомоги військовим, переселенцям?

Як студенти, так і викладачі, завдяки гнучкому графіку роботи могли, крім навчання, брати активну участь і у волонтерській діяльності. Деякі викладачі та студенти  одразу ж із першого дня війни активно долучилися до волонтерського руху підтримки порядку на пропускному пункті нашого міста та до гастрономічних батальйонів. Майже всі долучилося до тих чи інших видів волонтерства – одні плели сітки, інші займалися логістикою гуманітарної допомоги, деякі напряму брали участь в поселенні переселенців у наші гуртожитки, а деякі – продовжували робити те, що вміють краще всього – викладати математику для дітей переселенців безкоштовно.

Родзинкою волонтерської роботи можна назвати співпрацю з переміщеним мобільним штабом національного університету «Чернігівська політехніка», якому було надано як робочі приміщення, так і комунікаційний простір факультету. Також було організовано екскурсію в Ротонду та кафедральний собор м.Ужгород, щоб у наших гостей залишилися додаткові позитивні враження про наш край.

Які спеціальності вашого факультету будуть затребуваними після перемоги і чому? 

Після перемоги над агресором в Україні будуть затребувані усі спеціальності, оскільки необхідно відбудувати інфраструктуру держави, перезапустити економіку, реформувати сфери освіти, медицини, науки. Розвиток нових технологій став причиною того, що багато професій продовжують зникати, втрачаючи актуальність, і на зміну їм приходять нові, засновані на прогресивних методиках і цифрових технологіях.

Спеціальності, за якими готує  фахівців факультет математики та цифрових технологій, пов’язані з ІТ-професіями і є перспективними напрямками, які змінять правила гри на ринку праці в найближчому майбутньому. Це фахівці в області «Систем штучного інтелекту», «Комп’ютерної та бізнес математики», «Системного аналізу». На сьогоднішній день штучний інтелект – це одна з галузей, що розвивається найстрімкіше. Штучний інтелект є одним з низки сучасних ключових – так званих «експоненційних» – технологій, які змінюють світ (як, наприклад, інтернет свого часу). Якщо цією технологією не займатися і не вивчати її, то можна залишитися сильно позаду нової епохи. Зараз фахівці з розвитку штучного інтелекту дуже затребувані. Зростає необхідність і в data science інженерах – це спеціалісти, які допомагають аналізувати дані, як відкриті, так і великі, та data scientists – як сукупна спеціальність, що об’єднує різні напрями діяльності у сфері штучного інтелекту. Простішими словами, потрібні математики, системні аналітики, програмісти і сильні статисти.

Питанням затребуваності IT-професій задаються як абітурієнти, так і спеціалісти, які мріють працювати в IT. Адже вони хочуть здобути професію, що не втрачатиме своєї актуальності. Затребуваними будуть і вчителі математики, оскільки зараз для вступу на більшість спеціальностей потрібно здавати тест з математики.

Отже, на мою думку, попит на професії фахівців нашого факультету зростатиме в геометричній прогресії в найближчому майбутньому в усіх  галузях народного господарства України. Зокрема, в таких, як освіта і наука, економіка, кібербезпека, інформаційна безпека, оборона, медицина.

На факультеті математики та цифрових технологій завжди готували, готують і будуть готувати  спеціалістів високої кваліфікації.

 

Підготував Ярослав Світлик

 

Про всі деталі цьогорічної вступної кампанії читайте тут – Правила прийому до ДВНЗ "УжНУ" у 2022 році

Категорії: