28.07.2020

В УжНУ успішно діє магістерська програма подвійних дипломів із словацьким вишем у сфері ІТ

Ужнівські «айтішники» вже більше року успішно навчаються за програмою подвійних дипломів із Школою економіки та менеджменту в публічному адмініструванні в Братиславі (Словаччина) та асоціацією роботодавців Словацької республіки, що спеціалізується на ІТ-секторі.

До освітньої програми залучені студенти факультету інформаційних технологій УжНУ. Декан факультету Ігор Повхан розповідає: «Ми співпрацюємо по програмі подвійних дипломів таким чином, що вона діє для однієї спеціальності – інженерія програмного забезпечення. Але наразі на етапі затвердження є програма, яка дозволяє розповсюдити навчання на інші ІТ спеціальності на нашому факультеті. У перспективі ми б хотіли поширити програму на всі технічні, ІТ-спеціальності в УжНУ».

Згідно освітньої програми студенти перші два семестри навчаються в УжНУ. Зимою і літом, (тепер у зв’язку з карантином – дистанційно), проходять Літню та Зимову школи. Ці школи включають в себе лекції, тестування та співбесіди із представниками асоціації роботодавців. Це робиться для того, щоб певним чином оцінити студентів і представити їх майбутнім роботодавцям.

Навчання на третьому семестрі відбувається у Словаччині. Студенти займаються виробничими практиками, проходять стажування, практику безпосередньо у роботодавців, які виявили у них зацікавленість. Це ІТ-компанії, адже у Братіславі є значний ІТ-кластер, банківські установи, які мають потребу у кваліфікованих працівниках.

На етапі магістерських робіт студенти повертаються до України, захищають кваліфікаційні роботи. «Після захисту та отримання диплому в УжНУ студенти їдуть до Словаччини, там проходять навчання, здають  заліки, іспити, захищають кваліфікаційну роботу і отримують другий диплом європейського зразка. Після цього вони фактично зразу отримують дозвіл на роботу та проживання на території ЄС і підписують контракт із роботодавцем» - зазначив Ігор Повхан.

«Розвиткові взаємокорисних стосунків з нашими закордонними партнерами уже упродовж кількох років поспіль ми приділяємо максимальну увагу і докладаємо зусиль, аби вони мали системний характер, - каже ректор УжНУ Володимир Смоланка. – Це дає можливість молодим людям, завтрашнім фахівцям у різних сферах діяльності, почерпнути нові знання, набути навиків і, що не менш важливо, збагатитися цінним практичним досвідом наших зарубіжних колег та привнести його в Україну» .

Наразі за магістерською програмою навчаються 10 магістрів Ужгородського національного університету.

Олексій Шафраньош

Фото автора Lukas: Pexels