Новини

13.07.2022
851

Іван Калинич: «Всі випускники географічного факультету зможуть себе реалізувати. Бо наша молодь – золота!»

Іван Калинич: «Всі випускники географічного факультету зможуть себе реалізувати. Бо наша молодь – золота!»

Пропонуємо вашій увазі черговий матеріал інформаційного проєкту «Професії перемоги – абітурієнтам УжНУ». Сьогодні спілкуємося з деканом географічного факультету Іваном Калиничем. Він переконаний, що всі фахівці, яких готують на факультеті, після перемоги у війні будуть дуже потрібними при відбудові України. І ось чому…

Як змінилося життя вашого факультету в умовах війни?

Звичайно, війна вплинула на роботу нашого колективу, як і загалом на життя всіх українців. Треба сказати, що за період карантину колектив увійшов у русло онлайн-навчання, ми підготувалися технічно до читання лекцій, тому проблем з дистанційним навчанням через воєнний стан не виникло. Більше того – я дуже задоволений, що нам вдалося, не зважаючи ні на ковід, ні на воєнний стан, повноцінно організувати навчальні практики. Ми їх не зупинили і провели у повному обсязі.

Скажу відверто: я був здивований, наскільки радо діти вийшли на практику. Відчувається, як сильно їм не вистачає живого спілкування. До прикладу, у геодезистів є таке правило: високоточні вимірювання мають починатися за годину після сходу сонця і закінчуватися за годину-півтори до його заходу, тому на практиці нашим студентам треба було вставати дуже рано. 4-5 тижнів усі наші студенти – і лісівники, і географи, і геодезисти – ходили на практику. І працювали з ентузіазмом. В інші роки їх треба було майже будити, ледь не кожному телефонувати, а тепер о 6:10 ранку охоронці університету мені вже дзвонили, питаючи, чи видавати прилади, бо студенти вже на місці, - посміхається.   

Через воєнний стан в цьому році ми вперше всі геодезичні практики провели в Ужгороді, не виїжджали за межі районів і області, як раніше. Але відпрацювали ефективно: на практику з’явилося 94% студентів. При цьому, хочу наголосити, деякі наші студенти змогли зробити це навіть за кордоном. Так, студент, який виїхав в Румунію, самостійно прийшов у місцевий університет в Бая-Маре, знайшов кафедру геодезії і попросився на практику з ними. Інший студент також сам влаштувався на практику в Чехії у Брно. І це дуже приємно. Значить, молодь хоче вчитися незважаючи ні на що!

Чи долучаються студенти та викладачі факультету до волонтерської роботи, допомоги військовим, переселенцям?

Звичайно. Всі на факультеті згуртувалися. У нас біля 6% студентів з інших регіонів, відносно небагато. Але хочу сказати, що вони активно включилися у волонтерський рух за місцем проживання. Ми отримували про їхню діяльність інформацію. Наші закарпатські студенти також доєдналися до волонтерської роботи: і сітки плели, і нитки купляли. Самі приходили і питали – «Де ми можемо трохи допомогти»?

Дякуючи заступнику декана Роману Славіку, який активно взявся за організацію допомоги, колектив факультету дуже згуртувався. Адже війна лягла на плечі всіх. Викладачі стараються допомагати фінансово. Так спільними зусиллями ми допомогли придбати хороший якісний генератор для нашої 128 бригади.

Додам ще, що наші викладачі – всі на місці, жоден не виїхав за кордон. Працюємо одночасно на всіх фронтах – і на освітньому, і на волонтерському…

Якими є особливості вступної кампанії-2022 для вашого факультету?

Вся інформація щодо вступної кампанії є у «Правилах прийому до ДВНЗ «УЖНУ» у 2022 році». До речі, ми розіслали ці правила у майже всі середні школи області. І зараз, наприклад, багато абітурієнтів звертаються з запитаннями, як писати мотиваційні листи. Тож надаємо з цього приводу роз’яснення.

Щодо кампанії, то хотів би наголосити, що для вступу до магістратури цього року не потрібен іспит з англійської, тому абітурієнтам буде легше. Вже бачимо, що інтерес вступників на магістратуру зріс.  

Які спеціальності вашого факультету будуть затребуваними після перемоги і чому?

Всі наші спеціальності будуть потрібні при відбудові країни. Візьмемо, до прикладу, геодезистів. Жодне будівництво, наголошую – жодне – не може відбуватися без геодезії. А розруха, як бачимо, в багатьох регіонах величезна. Потрібні нові топографічні знімання, потрібні нові інженерно-геодезичні роботи, супровід будівництва. Потрібні геодезисти.

Спеціалісти з кадастру також будуть затребувані. Зараз конкретно кадастрові служби тільки починають працювати, бо з початку війни були закриті бази даних. Це повпливало: прогнозую, що частину спеціалістів втратимо, адже люди шукають, де заробити, щоб готувати родини. Тому думаю, що після війни буде ще більша потреба у цих спеціалістах.

І землевпордників, і лісівників, і геодезистів на Закарпатті уже і зараз не вистачає. Практично щотижня ми отримуємо запити з лісгоспів: «Дайте спеціалістів». Так само просять геологів і геодезистів. А після перемоги у війні вони будуть ще більше затребуваними.

Всі спеціальності будуть потрібні.

І всі наші випускники зможуть себе реалізувати.

Бо наша молодь – золота. Їм треба трохи допомогти, дати зелене світло, щоб вони успішно йшли по життю. Від того буде залежати і наш добробут, і добробут нашої неньки-України.

 

Підготував Ярослав Світлик

Категорії: