Новини

20.09.2017
865

Науковці УжНУ серед переможців конкурсу наукових проектів для молодих учених

Науковці УжНУ серед переможців конкурсу наукових проектів для молодих учених

 З 2016 року щоб підтримати молодих науковців, МОН започаткувало Конкурс наукових проектів для молодих учених, в межах якого було відібрано 79 проектів-переможців. Вперше молодим науковим колективам надали можливість самостійно здійснювати наукові дослідження і розробки. З 03 липня по 04 вересня  2017 року проходив конкурсний відбір проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління МОН, подальше виконання яких розпочнеться з жовтня 2017 року і фінансуватиметься за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Загалом на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН, зокрема, ДВНЗ “Ужгородський національний університет” представив для участі у Конкурсі 10 наукових проектів.

     За державний кошт буде профінансовано 123 проекти, які перемогли на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених. Для фінансування проектів-переможців у держбюджет уже закладено 13,4 млн гривень. Приємно відмітити, що 2 проекти ДВНЗ “УжНУ” потрапили до переліку проектів наукових робіт, що фінансуватимуться. Науковий проект: “Термоелектричні матеріали на основі модифіковних Талій(І)- та Купрум(І)-вмісних халькогенідів” керівник Малаховська Тетяна  та колектив авторів: Когутич Антон, Філеп Михайло, Погодін Артем, Шваля Василь та Медулич Микола. Проект присвячено вирішенню прикладної проблеми суміжних галузей науки неорганічного матеріалознавства, фізики напівпровідників і вирішенню проблеми енергозбереження, а саме пошуку нових та модифікації відомих функціональних матеріалів, з метою подальшого їх використання в якості робочих елементів для електронної техніки, сенсорних системах і альтернативної енергетики. А також науковий проект: “Розробка нових газорозрядних джерел світла для технологічного оновлення та розвитку парникового господарства” керівник Малініна Антоніна та колектив авторів: Свида Юрій, Попович Галина, Грицак Роксолана, Данило Владислав, Аксенюк Іван та Рогулич Юрій. Проект спрямований на розробку нових, більш ефективних газорозрядних джерел світла ексиламп для технологічного оновлення парникового господарства, які дозволять ефективне світлове керування процесами фотосинтезу, росту та розвитку рослин і фітоценозу, а також забезпечать збільшення врожайності рослинної продукції.

    Колектив науково-дослідної частини вітає молодих учених із високими здобутками та перемогою у конкурсі! Бажаємо подальших успіхів та нових досягнень у науковій діяльності!

 

 Катерина Скубенич

 

 

 

Категорії: