ЗУСТРІЧ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 011 «ОСВІТНІ, ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ» ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
Ефективною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні робочі місця є проведення презентацій роботодавця для забезпечення можливості прямих контактів потенційних роботодавців зі студентами університету, створення умов для ефективного працевлаштування та розвитку професійної кар’єри молодих фахівців.
29 червня 2021 року у режимі онлайн із використанням програми Google Meet відбулася зустріч професорсько-викладацького складу кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи і студентів освітнього рівня «Магістр» спеціальностей 011 Освітні, педагогічні науки (освітньої програми «Організація дошкільної освіти») зі стейкхолдерами – директоркою закладу дошкільної освіти № 20 комбінованого типу Ковач Мар’яною Дмитрівною, методистом Протас Мариною Борисівною. У ході проведення зазначеного заходу учасники мали можливість отримати вичерпну інформацію про навчально-виховний процес дошкільного закладу, що спрямований на індивідуалізацію та формування дошкільника як суб’єкта вільної діяльності; ознайомитися з основними напрямками діяльності закладу дошкільної освіти. У своєму виступі директорка дошкільного закладу наголосила про проблему художньо-естетичного розвитку та виховання дитини і зазначила про застосування педагогічним колективом сучасних форм роботи (різноманітні нетрадиційні та інноваційні технології) з дітьми під час організованої навчальної діяльності. М.Д. Ковач ознайомила присутніх із основними питаннями створення сучасного розвивального середовища для розвитку творчих здібностей дитини-дошкільника та зробила акцент на тому, що «гра – це не п’ятихвилинка, не окремий рутинний момент, не фізкультхвилинка, не сюрпризний момент, а спосіб світобуття для дитини, а для педагога – стан свідомості, менталітет, спосіб мислення, спосіб взаємодії з дитиною і світом в цілому».
Надзвичайно актуальною була інформація про програми роботи з дітьми з обмеженими можливостями. Оскільки ЗДО № 20 є спеціалізованим закладом, тут працюють фахівці в галузі інклюзивної освіти (тифлопедагог, логопед), є спеціальний кабінет для роботи з дітьми із захворюваннями опорно-рухового апарату.
У процесі бесіди методист ЗДО №20 Протас М.Б. цікавилися, чому студенти обрали цю професію, що вони хочуть привнести в освітній процес закладу дошкільної освіти, що запозичили у педагогів-практиків, яким чином будуть вирішувати можливі конфліктні ситуації з батьками тощо. Здобувачі також ставили свої запитання, на які отримували вичерпні відповіді.
Стейкхолдери розповіли про компетентності, яких вони очікують від випускників освітньої програми «Організація дошкільної освіти», зазначили, що сучасні вихователі повинні виявляти сміливість у практичному використанні нових педагогічних технологій, мати глибокі знання з дошкільної психології, педагогіки та володіти знаннями з інклюзивної освіти. Також підкреслили важливість поєднання теоретичної та практичної складової у підготовці спеціалістів вищої освіти, як першої ланки у наданні підростаючому поколінню освітніх послуг, де дитина виступає суб’єктом, а батьки та держава загалом є замовниками освітніх послуг, що мають бути надані на високому рівні.
Стейкхолдери звернули увагу на важливість практично-прикладного компонента освітньо-професійних програм підготовки, можливостей для набуття професійного досвіду. Запропоновано на базі ЗДО №20 проходити практику студентам. Зустріч була цікавою, конструктивною, спрямованою на забезпечення позитивних результатів у підготовці сучасних конкурентоспроможних фахівців.
За інформацією доцента кафедри загальноїпедагогіки
та педагогіки вищої школи Марчук Л.М.






