Новини

05.06.2023
276

Вітання Івану Юрійовичу Коршинському з нагоди 95-ліття

Вітання Івану Юрійовичу Коршинському з нагоди 95-ліття

Вельмишановний Іване Юрійовичу!

У день Вашого славного 95-ліття прийміть найщиріші вітання та побажання швидкого відновлення сил, кріпості духу, добра, людського щастя та невичерпної наснаги у Вашій громадській діяльності від викладацької та студентської спільноти рідного Вам Ужгородського національного університету!

На Вашу долю випало починати свій життєвий вибір у важкі часи угорської окупації та радянського тоталітаризму, коли любов до рідного народу, його історії, мови, культури, традицій завойовники вважали злочином і жорстоко переслідували. У свої юнацькі роки ви мужньо, з достоїнством і відвагою пройшли надважкі випробування у тюрмах НКВС і таборах ГУЛАГу, зберегли і примножили свою любов до України, палко вірили, що вона обов’язково постане як Незалежна Соборна Держава у складі Вільних Народів об’єднаної Європи. Ви уже належите історії України як Особистість, котра голосувала у Верховній Раді за Конституцію незалежної України, упродовж багатьох років очолювала на Закарпатті процес повернення доброго імені безвинним жертвам політичних репресій московського режиму.

Будучи незламним борцем за волю України Ви обрали собі чи не найгуманнішу професію медика. Ваша успішна лікарська практика упродовж десятиліть дарувала радість життя і здоров’я тисячам закарпатців, а яскрава викладацька діяльність на медичному факультеті УжНУ забезпечила підготовку багатьох сотень висококваліфікованих лікарів, які застосували почерпнуті від Вас знання для оздоровлення жителів Срібної землі. Славне ім’я лікаря Коршинського досі на вустах у тисяч вдячних закарпатців кількох поколінь.

Ваша багатолітня лікарська, педагогічна, політична, громадська і подвижницька діяльність принесла Вам заслужені визнання і повагу земляків, а Всевишній щедро дарував Вам літа, які Ви прожили яскраво і незабутньо. Дай Бог Вам і надалі довго радувати нас своїми розважливими і мудрими словами і поступками.

Многая і благая літ!

З пошаною,

Ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка

Категорії: