Новини

31.08.2021
4863

Відійшов у вічність Юрій Миколайович Сегеда

Відійшов у вічність Юрій Миколайович Сегеда

Із скорботою повідомляємо про те, що 31 серпня 2021 року пішов із життя у засвіти наш колега, висококваліфікований викладач та прекрасна людина, доцент кафедри технології машинобудування інженерно-технічного факультету Юрій Миколайович Сегеда.

Юрій Миколайович народився в селі Кострино на Березнянщині 19 квітня 1941 року. У рідному селі закінчив восьмирічну школу, а далі продовжував навчання у Великому Березному. У 1960 році  став студентом  фізичного факультету  Ужгородського державного університету.

Свою педагогічну діяльність розпочинав учителем фізики та математики у мальовничому селі Дубове на Тячівщині.  З 1967  року  працював  в Ужгородському державному університеті на кафедрі теоретичної фізики. У 1973 році переїхав до Києва, працював в інституті математики, а потім у військовому училищі, де навчав як україномовних, так і іноземних курсантів.

У 1977 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Теоретико груповые свойства некоторых уравнений релятивистской квантовой механики» із  присвоєнням вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук. 11 березня 1991 року Юрію Миколайовичу було присвоєно вчене звання доцента по кафедрі математики і теоретичної механіки.

У 1992 році повернувся у рідне Закарпаття і продовжив свою трудову діяльність в Ужгородському  державному  університеті  на кафедрі  технології машинобудування інженерно-технічного факультету, впродовж багатьох років обіймав посаду заступника декана ІТФ.

Юрій Миколайович Сегеда – автор, співавтор майже сотні наукових і навчально-методичних праць, рецензент та технічний редактор чисельних навчальних посібників та методичних вказівок, перекладач з німецької мови кількох наукових праць.

Увесь колектив інженерно-технічного факультету, університету глибоко сумує з приводу втрати колеги та висловлює щирі співчуття родині, близьким та друзям. Вічна пам'ять!

 

 

За інф. Інженерно-технічного факультету

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: