Новини

09.08.2020
3622

Відійшов у Вічність професор Василь Михайлович Шимон

Відійшов у Вічність професор  Василь Михайлович Шимон

Колектив медичного факультету, ректорат УжНУ  з почуттям великого суму сприйняв звістку про смерть доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри загальної хірургії Шимона Василя Михайловича.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким  з приводу тяжкої втрати. Поділяємо Ваше горе.

Вічна пам'ять.

 

Офіційне прощання  відбудеться у понеділок, 10 серпня, о 12.00 у с. Минай ( Православна церква на пл. Енді Воргола).

 

Василь Михайлович Шимон народився 12 березня 1954 р. в с.Данилово, Хустського району, Закарпатської області. Після закінчення восьмого класу Данилівської середньої школи поступив до Міжгірського медичного училища на фельдшерське відділення, яке закінчив у 1973 р. У 1975 р. після демобілізації поступає на підготовче відділення Ужгородського національного університету за спеціальністю лікувальна справа, а в 1976 р. стає студентом першого курсу медичного факультету. Закінчивши у 1982 р. медичний факультет УжНУ, працює лікарем-інтерном, а потім – лікарем травматологом у Херсонській області. З 1984 по 1991 рр. навчається і працює у Харківському інституті удосконалення лікарів (тепер – ХМАПО) на кафедрі травматології та вертебрології, базою якої є Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка. За цей час перебуває на посадах клінічного ординатора, аспіранта та асистента кафедри. У 1988 р. захищає кандидатську дисертацію на тему “Діагностика та лікування проникаючих пошкоджень поперекового відділу хребта” в Інституті патології хребта та суглобів (м. Харків). З 1991 р. Василь Михайлович працює на кафедрі загальної хірургії УжНУ. Свій педагогічний шлях пройшов від асистента до професора цієї кафедри, а з 1998 р. – очолює курс травматології та ортопедії. Василь Михайлович постійно перебуває у наукових пошуках. Тісна наукова співпраця з Інститутом патології хребта та суглобів стала наслідком успішно захищеної у цьому ж інституті у 2003 р. докторської дисертації на тему “Реконструктивно-відновлювальні операції при пошкодженнях хребта з використанням гідроксилапатитної кераміки (експериментально-клінічне дослідження)”. З 2002 р. переведений на посаду професора кафедри загальної хірургії, а в 2004 р. отримав вчене звання професора.

Професор В.М.Шимон брав активну участь у науково-педагогічній та науково-практичній роботі УжНУ, травматологічної служби області та ортопедичного відділення обласної клінічної лікарні. Він є автором та співавтором однієї монографії, двох навчальних посібників, 10 методичних розробок, 130 наукових статей, 5 авторських свідоцтв на винаходи та 5 патентів України. Він був активним учасником багатьох з’їздів, міжнародних симпозіумів, конференцій. Його обрано членом Міжнародної медичної організації SICOT, Української організації малоінвазивної хірургії хребта, Німецько-українського товариства ортопедів-травматологів.

 

Інформаційно-видавничий центр

за  інф. медичного факультету, ректорату УжНУ

 

Категорії: