08.11.2021

Відбувся круглий стіл щодо використання сучасних методів моніторингу небезпечних природних та техногенних геопроцесів у транскордонному регіоні Угорщини, Словаччини, Румунії та України

29 жовтня науковці УжНУ взяли участь у  міжнародному круглому столі «Використання сучасних методів для моніторингу небезпечних природних та техногенних геопроцесів у транскордонному регіоні Угорщини, Словаччини, Румунії та України». Захід був ініційований у  рамках проєкту HUSKROUA/1702/8.1/0065 Розширення діючої «Системи космічного захисту від надзвичайних ситуацій» у напрямку моніторингу небезпечних природних та техногенних геопроцесів на транскордонній території Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

У круглому столі взяли участь представники партнерів проєкту, зокрема Наталія Каблак, д.т.н., професор, професор кафедри міського будівництва та господарства УжНУ, координатор проекту, Іван Калинич, к.т.н, професор, доцент, виконавчий менеджер проекту, Олександр Рейтій, к. ф.-м. н., доцент, в.о. зав. кафедри алгебри та диференціальних рівнянь, УжНУ, менеджер по заходам, Марія Ничвид, старший викладач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, технічний менеджер проекту.

Також у заході взяли участь науковці з інших країн-учасниць проекту, зокрема Георг Радулеску, д.т.н., професор, Технічний університет м. Клуж-Напока (Румунія), менеджер проекту, Коріна Радулеску, к.е.н., Технічний університет м. Клуж-Напока (Румунія), Ян Канюк, к.т.н., зав. лабораторії, кафедра геоінформатики, факультет природничих наук, Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словаччина), менеджер проекту, Ян Шашак, к.т.н., факультет природничих наук, Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словаччина), менеджер проекту, та Брігітта Ласло, начальник відділу закордонних справ та регіонального розвитку, Загальні збори Саболч-Сатмар-Березької області (м. Ніредьгаза, Угорщина), менеджер проекту.

Крім цього, в Круглому столі взяли участь представники Управління містобудування та архутектури Закарпадської ОДА (м. Ужгород), НУ «Львівська політехніка» (м. Львів), Державне підприємство Українське державне аерогеодезичне підприємство (м. Мукачево), Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України (м. Львів).

Партнери проекту представили результати та обговорили потребу продовження проєкту на 6 місяців.

Результатом Круглого столу стало визначення подальших кроків виконання діяльностей проєкту, формування відповідної Дорожньої карти подальшої співпраці партнерів з метою координації дій з оцінки та моніторингу навколишнього середовища в районах зсувонебезпечних зон. Дорожня карта має на меті подальшу координацію дій у цьому напрямку науковців, дослідників, центральної та місцевої влади, бізнесу, територіальних громад та неурядових інституцій.

За інф. д.т.н., професора, професора кафедри міського будівництва та господарства УжНУ, координатора проекту Наталії Каблак