20.10.2021

Відбувся фінал конкурсу інноваційних ідей «Стартап УжНУ»

У середу, 20 жовтня, у ректораті  УжНУ відбулося визначення переможців щорічного конкурсу «Стартап-УжНУ». До участі у фінальній частині було відібрано 7 стартап-проєктів.

Визначала кращі проєкти конкурсна комісія, у склад якої увійшли проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ  Ігор Король,   директор управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак,  директорка Інституту електронної фізики НАН України, член-кореспондентка НАНУ Ганна Гомонай, учасник всеукраїнської бізнес-спільноти BOARD, власник декількох бізнесів в Словаччині, юрист, випускник УжНУ Богдан Добош,  регіональна представниця Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», співзасновииця жіночої організації «Наш Хід», керівниця проекту "Родинна педагогіка" Марія Рущак,  заступник начальника управління департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Закарпатської ОДА  Ірина Савченко. Також участь у відбірковій комісії взяли завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько, заступник директора навчально-наукового інституту євроінтеграційних досліджень Олексій Гетьманенко, начальник науково-дослідної частини Катерина Ковальчук, начальник відділу патентно-ліцензійного забезпечення та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності Катерина Скубенич,   директорка Центру інновацій та розвитку Альона Алмашій, координаторка «Стартап-центру УжНУ» Тетяна Малаховська.

«Цьогоріч  конкурс стартапів був поділений на три частини. В рамках першого етапу йшла генерація ідей самими учасниками, які виявили бажання взяти участь. На другому етапі всі зареєстровані учасники презентували свої проєкти перед журі. Загалом було подано 12 проєктів, з них до фіналу дійшло 7. На відбірковому етапі учасники мали певні зауваження від журі, і ми бачимо, що вони намагалися врахувати ці побажання» - розповіла  Тетяна Малаховська.

Відкрив фінальну частину конкурсу інноваційних ідей «Стартап –УжНУ» проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач. Надалі учасники представили власні проєкти. Зокрема, модель саморобного 3D принтера презентентував Анатолій Котвицький.

Мирослав Гончарук-Хомин представив 2 проєкти, які стосувалися сфери стоматології: «Модель оптимізації процесу виготовлення хірургічних шаблонів для проведення процедуридентальної імплантації з використанням технологій fdm-принтингу в умовах стоматологічної клініки» та проєкт «Системна модель оцінки змін стоматологічного статусу дітей підлітків з метою підвищення якості надання стоматологічної  допомоги та проведення судово-медичних експертиз».

Студентка фізичного факультету Дарина Коровська представила проєкт портативного пристрою для діагностики цукрового діабету на основі вимірювання кількості ацетону в повітрі, що видихається людиною. Емілія Глюдзик представила проєкт «Університете! дихай на повні руди!», Тарас Гряділь презентував стартап-проєкт «медичного браслета», а Вікторія Симочко представила соціальний проєкт «Молот Тора».

Зрештою, після обговорення, заступник голови конкурсної комісії, проректор Ігор Король  оприлюднив проєкти, які стали переможцями у конкурсі. Відтак, третє місце отримав проєкт «Саморобний 3D принтер» Анатолія Котвицького та Ігоря Гончарук-Хомина.

Друге місце – проєкт «Університете! дихай на повні руди!», який представляли  Емілія Глюдзик та Світлана Делеган-Кокайко.

Перше місце здобув проєкт «Модель оптимізації процесу виготовлення хірургічних шаблонів для проведення процедуридентальної імплантації з використанням технологій fdm-принтингу в умовах стоматологічної клініки», який представили Мирослав та Ігор Гончарук-Хомини. Переможці конкурсу отримають також і фінансову підтримку від УжНУ для реалізації власних стартап-проєктів.

Олексій Шафраньош