Новини

20.04.2021
816

Від абітурієнта – до магістра. Особисті враження від навчання в УжНУ студентів економічного факультету

Від абітурієнта – до магістра. Особисті враження від навчання в УжНУ студентів економічного факультету

Вступна кампанія-2021 вже «на носі», тож ми продовжуємо нашу нову рубрику, яка покликана допомогти абітурієнтам визначитись, який факультет краще обрати. На цей раз ми поспілкувались із першокурсницею та магістрантом економічного факультету, які розповіли про навчання «зсередини»: про свій вибір, очікування, враження, професійні плани та інші деталі студентського життя.

Антоніна Гурзан, студентка бакалаврату 1 курсу спеціальності «підприємство, торгівля та біржова діяльність» економічного факультету:

Чому ви обрали для здобуття вищої освіти УжНУ?  Чому саме цей  факультет?

За вікном літо 2020-го і я, нарешті, стала абітурієнтом, прийшла моя черга обирати справу, з якою я б хотіла пов‘язати своє життя, і ВНЗ, який би мені у цьому допоміг. Впевнена, що не я одна була шокована різноманітністю і кількістю університетів в Україні. Вирішила обирати серед тих, що в моїй області, бо ще не зовсім готова їхати далеко від рідної домівки. Зупинилась на УжНУ, тому що це хороший, як на мене, варіант для здобуття вищої освіти. Це один з найбільших та кращих університетів Карпатського регіону, ще й в ТОП-10 найкращих класичних університетів України, що досить привабливо.

Над вибором факультету мені довго думати не довелось. Я завжди знала, що хочу відкрити свій бізнес і працювати на себе. Керувати командою класних креативних людей. Економічний факультет УжНУ, думаю, може дати мені ті знання, які допоможуть реалізувати це бажання. Дуже привабила спеціалізація міжнародної комерції, яка взагалі, якщо не помиляюсь, викладається тільки у двох університетах у нашій країні.

Якими були перші враження від навчання? Воно було саме таким, яким ви його уявляли?

Давайте будемо чесними. Те, що найбільше чекає першокурсник від початку навчального року – це не список предметів, які будуть вивчатися, і не зміст програмної літератури, а нові знайомства, різні студентські поїздки і свята, конкурси... Уже на другому місці саме навчання:) На жаль, пандемія внесла свої корективи в мій перший рік студентського життя. Я переживала, що взагалі так і не побачу своїх одногрупників. Але мій факультет доклав усіх зусиль, щоб ми все-таки відчули цю студентську атмосферу. Змогли навіть організувати поїздку на Красію у зимній період. Це було просто незабутньо. Я прекрасно провела час, катаючись на сноуборді з іншими студентами і викладачами УжНУ. Так-так, викладачами. Вони у нас чудові. Показують свій професіоналізм не тільки в предметі, який викладають, а й на лижах.

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Сюди б найкраще підійшло слово «комфортно». УжНУ надає можливість навчатись легко і якісно навіть в умовах карантину. Не думала, що дистанційне навчання може бути так добре організоване. Дуже ще імпонує те, що викладачі хочуть якнайцікавіше викласти матеріал, проводячи дискусії і задаючи різні проекти.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Звичайно, що рекомендую! Економіст - багатофункціональний спеціаліст. Впевнена, що не буде проблем у майбутньому із працевлаштуванням і буде куди застосувати свої вміння. Навіть саме студентське життя на ЕФ варте того, щоб сюди вступити.

 

Євгеній Марушкей, студент 1 курсу магістратури спеціальності «фінанси, банківська справа та страхування», голова Студентської ради економічного факультету УжНУ

Чому вибрали для здобуття освіти УжНУ?  Чому саме цю спеціальність?

 Я народився і проживаю в Ужгороді, після закінчення навчання в школі не було планів навчатись закордоном, або десь інде. Я відразу вирішив здобувати свою вищу освіту в Ужгородському національному університеті і ніскільки не пожалкував про свій вибір, адже з кожним наступним роком університет ставав тільки кращим. Ще змалку мені подобались точні науки, тому, вступаючи, я обрав економічний факультет, спеціальність «фінанси, банківська справа та страхування». Упродовж періоду здобуття диплома бакалавра я отримав купу знань в галузі економіки та фінансів, кожен з викладачів є професіоналом своєї справи, завжди бачив у них бажання навчити та допомогти з вирішенням будь-яких складних питань, за що їм дякую!

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Бувало по-різному: і складно, і цікаво, і весело, але, в цілому, більше цікавого. Навчальний процес складався не тільки з лекцій та практичних, а в кінці – модуль та сесія. Кожний семестр був насичений купою різних конференцій, форумів, різних факультетських заходів, де студенти відпочивають, знайомляться один з одним, розвиваються. Наші студенти (я в тому числі) мали змогу поїхати навчатись за обміном на семестр у Хорватській університет. Також щороку керівництво факультету домовляється про співпрацю та можливість обміну студентів з різними університетами країн ЄС. Тому навчальний процес на економічному факультеті  досить насичений –  у ньому гармонійно поєднуються освітньо-наукова частина з розважальною!

Які плани у вас на професійне майбутнє?

Навчаючись зараз на магістратурі, я розумію, що сфера економіки досить широка і дає мені можливість обрати професію, яка буде приносити задоволення в майбутньому. Наразі нема якихось чітких планів, що і як має бути, адже період карантину робить свої корективи. Я не зупиняюсь розвиватись, вивчати актуальні та новітні теми, пов’язані з економікою України та світу, щоб на виході бути чудовим спеціалістом своєї справи.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

 Так, рекомендую! Оскільки економічний факультет УжНУ – це чудове місце, яке навчить тебе не тільки рахувати гроші, а правильно їх використовувати, зберігати, інвестувати! Факультет, який подарує чудове студентське життя, хороших друзів та круті спогади!

 

Підготувала Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: