28.03.2019

Весняна дебатна школа

В Ужгороді організували всеукраїнську Весняну дебатну школу. Захід проходив 23-24 березня на факультеті міжнародних економічних відносин УжНУ.

Весняна дебатна школа – захід, організований факультетом міжнародних економічних відносин та Ужгородським дебатним клубом спільно з Львівським дебатним об’єднанням, метою якого є розвивати критичне мислення, ораторські здібності та вміння знаходити діалог серед молоді, об’єднуючи її навколо ідей та цінностей дебатів. Організаторами заходу стали Цап Денис та Шпіс Нікіта.

На школі навчали британському парламентському формату дебатування, особливістю якого є як те, що учаснику не відома ні тема, на яку йому доведеться дебатувати, ні позиція, яку потрібно буде відстоювати. Відтак, дебатер дізнається резолюцію та власну позицію лише за 15 хвилин перед виступом. Такий формат вчить тебе у найкоротші терміни знаходити «правильні слова» та аргументи на користь будь-якої позиції, сам же виступ триває 5 хвилин. Після декількох дебатів у подібному форматі у вас зникне страх публічних виступів.

Більше того, дебати дають унікальні можливості та знання, які ти не отримаєш в іншому місці.

Що таке Весняна дебатна школа мовою цифр?
ВДШ - більше 300 кандидатів, із яких відібрано 40 учасників зі всією України (Львів, Луцьк, Тернопіль, Рівне, Івано-Франківськ, Хмельницький, Київ, Олександрія), кілометри списаного паперу, сотні порцій кави та чаю і головне – люди зі всієї України, які об’єдналися для того, щоб ставати краще.

Відкривав школу декан факультету міжнародних економічних відносин, доктор політичних наук, професор Палінчак Микола Михайлович. У вітальному слові Микола Михайлович подякував організаторам за активність в організації подій такого масштабу та побажав успіхів усім учасникам, які зібралися на заході.

Далі з вітальним словом до учасників звернувся організатори заходу: голова наукового товариства факультету МЕВ та Ужгородського дебатного клубу Цап Денис та його заступник – Шпіс Нікіта.
Відтак, Денис підкреслив важливість критичного мислення у наш час та вміння знайти діалог і донести свою думку до аудиторії. Слідом виступив співорганізатор події – Шпіс Нікіта, який звернув увагу на практичні плюси, які дають дебати, зокрема, вмінні аргументовано доносити свою позицію, а також працювати в команді.

Тренерами виступили дебатери, за плечами яких сотні дебатів та десятки турнірів, чемпіони Всеукраїнських та міжнародних дебатних турнірів: Діана Сизова (Львів), Андрій Потапенко (Вінниця), Андрій Дульчак (Львів), Аскольд Вільха (Львів), а також Марина Фетісова (Львів).

За 2 дні події було проведено 5 тренінгів та зіграно 5 дебатів на різні теми.
На тренінгах значна увага приділялася тому як перестати боятися публічних виступів, вмінням знаходити аргументи на підтвердження своєї позиції, побудові логічно структурованої промови та виявленню логічних помилок в опонентів.

Крім цього, на завершення заходу, було проведено фінальний дебатний раунд, де суддівська колегія разом з організаторами обрали найкращих дебатерів школи, яких було нагороджено спеціальними сертифікатами з відзнаками, а також дипломами найкращого дебатера.
Тренери та організатори також отримали спеціальну подяку, підписану деканом факультету міжнародних економічних відносин Палінчаком Миколою Михайловичем за сприяння в організації Весняної дебатної школи.

Таким чином, бачимо стрімкий розвиток та популяризацію дебатів в Україні й Ужгороді загалом та серед активної молоді, зокрема. Великим успіхом цієї школи стала кількість вмотивованих аплікантів (понад 300 на 40 місць), що подавали свої заявки на участь у події, що свідчить про надзвичайно високий інтерес молоді до заходів подібного формату.
Зовсім скоро в Ужгороді повноцінно почне свою роботу дебатний осередок Федерації дебатів України.