Новини

12.04.2022
3589

Важливий кожен контакт: як працює волонтерська допомога в УжНУ

Важливий кожен контакт: як працює волонтерська допомога в УжНУ

 З початку повномасштабної війни працівники та студенти Ужгородського національного університету активно включилися у волонтерську діяльність для зміцнення обороноздатності країни, надання гуманітарної допомоги  та підтримки  вимушених переселенців. Важливою складовою цієї роботи є координація допомоги, яка надходить з-за кордону і її супровід до тих, хто її найбільше потребує.

«Ми комунікуємо із нашими іноземними партнерами а також з іншими закордонними організаціями,  які хочуть допомогти Україні та передати гуманітарну допомогу в Ужгород» – розповідає керівниця відділу міжнародних зав’язків УжНУ Оксана Свєженцева.  «Ми надсилаємо листи-запити до партнерів, враховуючи основну сферу їх діяльності, готуємо орієнтовні списки потреб, в яких враховуємо інтереси тимчасово-переміщених осіб та всіх людей, хто потребує підтримки.

Наразі потужна допомога надійшла від – ПРООН в Україні, Міжнародної організації міграції / Агентства ООН з питань міграції, Асоціації Парасолька (Швейцарія), Асоціації підтримки та розвитку громад Tara Oasului (Румунія), Філії Союзу українців у Сату Маре (Румунія), Університету ім.Васіле Голдіш у м.Арад (Румунія), Великого Оркестру Святкової Допомоги (Польська Республіка), Асоціації імігрантів в м. Гондомар української діаспори в Португалії, Міжнародної організації «Лікарі без кордонів» та інших» – зазначає пані Оксана.

Серед гуманітарної допомоги - матраци, ковдри, подушки, каремати, медикаменти, медичне обладнання, засоби гігієни, продукти харчування, у тому числі дитяче харчування та інші товари першої необхідності.

Тільки за останні 7 днів від УжНУ відправили в значну кількість гуманітарної допомоги в Харків, Радомишль, Ірпінь, Васильків, Чернігівську,  Запорізьку, Дніпропетровську області, Київ, Слов’янськ, до  Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київщини.  Керівник  центру гуманітарно-виховної роботи, профорієнтації та працевлаштування УжНУ Марія Яцків каже: «Найчастіше передаємо харчування, доросле та дитяче, предмети гігієни, памперси, ліки, ковдри. Зазвичай до нас звертаються, пишуть лист на ім’я ректора, і відповідно до цього ми готуємо те, що маємо».

Про допомогу, яка  надходить в різні куточки України розповідає керівник Ресурсного центру зі сталого розвитку, доцент факультету історії і міжнародних відносин Ганна Мелеганич: «Ми отримуємо багато запитів на допомогу. Нещодавно ми доставили допомогу у будинок престарілих у Васильківську територіальну громаду. Також було надіслано допомогу місцевим мешканцям, та підрозділам місцевої територіальної оборони».

 

З перших днів війни, гуртожитки нашого Університету почали приймати вимушених переселенців. Зараз у нас їх перебуває майже 2000 осіб. «Ми на зв’язку з комендантами і знаємо всі нагальні потреби, які намагаємося задовольняти. Тричі на тиждень ми відправляємо машину з пакунками для кожного гуртожитку: засоби особистої гігієни, їжу, одяг, засоби для миття та дезінфекції, постільну білизну, техніку. Щира подяка нашим друзям, знайомим, іншим волонтерам, які допомагають закупити чи знайти всі необхідні речі для комфортного перебування людей» - каже помічник ректора Крістіна Товт.

«Ми щиро віримо, що з нашими вірними іноземними партнерами, друзями та їх підтримкою ми зможемо подолати ці темні часи для всіх громадян України» - кажуть в УжНУ.

 

 

 

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

Категорії: