В УжНУ приймали дипломатів з країн Прибалтики та Швеції

У середу, 14 листопада, в.о ректора УжНУ Олександр Сливка і проректор Мирослава Лендьел зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні паном Ґертом Антсу, Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Марюсом Януконісом, Надзвичайним та Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні паном Юрісом Пойкансом, Першим Секретарем Посольства Швеції в Україні пані Луіз Морсінг. Послів супроводжували Надзвичайний і Повноважний Посол Ігор Дір, Почесний консул Литовської Республіки в м. Ужгород Віктор Гарапко, заступник глави місії Посольства Естонської Республіки в Україні пан Марґус Сярґлепп.

Відкриваючи зустріч професор О. Сливка наголосив: «Нам дуже приємно зустрітися з вашою поважною дипломатичною делегацією. Впевнений, що ця зустріч принесе позитив до нашої співпраці. Наш університет є в десятці-п’ятнадцядці кращих вишів України. За останні 4 роки ми маємо позитивну динаміку щодо зростання рейтингу в різних аналітичних системах, потужний кадровий, матеріальний потенціал, щоб увійти до 10 кращих університетів держави. Також ми маємо Міжнародну асоціацію випускників університету, яка дозволяє об’єднувати та підтримувати контакт із випускниками УжНУ в цілому світі».

Проректор Мирослава Лендьел розповіла про міжнародну співпрацю університету: «Ми входимо до європейської асоціації Magna Charta Universitatum, є членом  Конференції ректорів Дунайського регіону,  Європейської Асоціації Університетів,  учасниками консорціуму університетів в європейській науковій програмі «Горизонт 2020». Також УжНУ активно залучає до навчання іноземних студентів, наразі в нас навчається 1620 іноземців із більше ніж 37 країн світу».

Після цього амбасадори з країн Прибалтики зустрілися  з студентською громадою УжНУ. Надзвичайний та Повновважний Посол Естонської Республіки в Україні пан Ґерт Антсу зазначив: «На мою думку досвід прибалтійських країн є практичним для України, бо подібні виклики були в нас 20-25 років тому, коли ми починали шлях до Європи. Прибалтійські держави є  надійними партнерами України та підтримують європейську інтеграцію України».

Надзвичайний та Повновважний Посол Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс наголосив: «У наступні роки ми будемо мати декілька важливих політичних викликів. По-перше – конфлікт з Росією на Сході України буде продовжуватися, при чому не тільки у військовій, але й культурній, релігійній, інших сферах. По-друге, буде стояти питання ліній розходжень в ЄС між різними групами країн. По-третє,  важливим буде стан відносин ЄС і США, формат взаємин змінився, і ці зміни можуть мати довготерміновий характер.  Але переконаний, що без співпраці зі США Європейський Союз буде перебувати в меншій безпеці, ніж є зараз, також  я не бачу альтернативи інтеграції України до Європи».

У ході зустрічі відбулася цікава дискусія на теми практичної дипломатії, міжнародних відносин, обговорення стану та перспектив розвитку міжнародних відносин між нашими країнами, досвіду інтеграції до Європейського Союзу.

Олексій Шафраньош