Новини

26.02.2020
538

В УжНУ презентували можливості участі в Рамкових програмах ЄС

В УжНУ презентували можливості участі в Рамкових програмах ЄС

У середу, 26 лютого, в залі засідань Вченої ради УжНУ відбулась презентація можливостей участі в Рамкових програмах ЄС, виходячи з досвіду у попередніх програмах та презентації успішних прикладів. Також було  представлено загальні засади наступної Рамкової програми Європейського союзу, що розрахована на 2021-2027 рр., бюджет якої складе орієнтовно 100 млрд. євро. 

У заході взяли участь Арго Сун, представник Естонської науково-дослідної ради, НКП та член програмного  комітету з питань охорони здоров’я та НМБП, Юлле Напа, представниця Естонської науково-дослідної ради, НКП та член програмного комітету з питань довкілля та природних ресурсів, Вікторія Біляєва, представниця команди з написання пропозицій та Офісу грантової роботи Університету Тарту, Таїсія Симчко, НКП РП ЄС із досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за пріоритетами «Харчова безпека» та «Здоров’я» при УжНУ, Михайло Данканич, керівник КП АРР «Закарпаття». Також на презентацію були запрошені Олександр Білак, радник голови Закарпатської обласної ради та Денис Ман, директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області. 

На початку заходу з вітальним словом виступила проректор Мирослава Лендьел: «Сьогодні ми маємо можливість вивчити естонський досвід в організації наукових досліджень в рамках грантових програм, які надаються програмами Європейського Союзу. Зокрема, Естонія знана країна запровадженням вдалих інформаційних рішень для багатьох сфер політичного, суспільного життя та інновацій у сфері науки й технологій. Цей захід організований  національним контактним пунктом програми «Горизонт 2020», який діє при УжНУ та очільником котрого є Таїсія Симочко». 

«Передусім вдячна всім присутнім, які зацікавлені в написанні грантових заяв. Я рада, що нам вдалось об’єднати представників і приватного сектору, і громадських організацій, і агенцій розвитку. Тому що програма «Горизонт» і всі грантові програми Європейського Союзу є дуже широкими і передбачають включення  в процес багатьох стейкхолдерів. Адже більшість тем грантових заяв передбачає тісну комунікацію між бізнесом, громадськістю і науковцями. Оскільки, щоб Європа і надалі залишалась успішною, їй потрібно в такій співпраці знаходити інновації, які працювали б не тільки на папері, а й реалізовувались в життя» – наголосила Таїсія Симочко. 

Під час презентації учасники заходу обговорили переваги участі у Рамкових програмах ЄС для науково-дослідних робіт; Національну систему підтримки для успішної участі в Рамковій програмі ЄС на прикладі Естонії; можливості участі України в Рамкових програмах ЄС та набуття необхідного досвіду.
Ганна Фельцан, 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: