Новини

31.03.2022
3064

УжНУ розпочав гуманітарну співпрацю із Міжнародною організацією з міграції / Агентством ООН з питань міграції

УжНУ розпочав гуманітарну співпрацю із Міжнародною організацією з міграції / Агентством ООН з питань міграції

Від початку повномасштабної війни з росією Ужгородський національний університет розпочав опікуватися питаннями, пов’язаними із вимушеними переселенцями. Наразі в університетських корпусах проживає близько 1500 чоловік, УжНУ намагається влаштувати їхній побут якомога краще та забезпечити людей необхідними речами для життя. В цьому контексті дуже важливою є гуманітарна допомога від партнерських організацій, міжнародних партнерів.

Нещодавно УжНУ налагодив співпрацю із Міжнародною організацією міграції /Агентством ООН з питань міграції щодо покращення умов проживання переміщених осіб, які за критерієм ООН є внутрішніми мігрантами. «Ми вдячні за велику допомогу  від цієї організації, вони надали нам  більше 300 матраців і ковдр для того, щоб переселенці, які перебувають у будівлях УжНУ почували себе комфортно. Ця допомога буде надіслана до 4 гуртожитку УжНУ. Це не останній проєкт із МОМ, ми чекаємо відкриття грантових програм і готові писати проєкти, які спрямовані на покращення умов для дітей, які проживають в наших гуртожитках, молоді і можливо, будуть відкриті пріоритети щодо працевлаштування переміщених осіб» - розповідає проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел.

Представниця Міжнародної організації з міграції/ Агентства ООН з питань міграції Катерина Арданьян розповідає: «Ми отримуємо потреби від місцевих обласних військових адміністрацій, запити від центрів тимчасового розміщення переселенців і далі розподіляємо допомогу. Наші обсяги гуманітарної допомоги в Україну близько 50 фур на тиждень. Ми приймаємо допомогу з-за кордону через Ужгород чи Львів і далі розповсюджуємо по Україні. Зараз значну частину допомоги ми надсилатимемо в Дніпро».

Міжнародна організація з міграції (МОМ/IOM) — міжурядова міжнародна організація, що була створена та діє для розв'язання численних міграційних проблем у сучасному світі.  

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: