04.02.2019

УжНУ продовжує тримати курс на модернізацію та оновлення вишу

Ужгородський національний університет взяв курс на модернізацію матеріально-технічної бази вишу. Минулого року Міністерство освіти та науки України створило 8 центрів колективного користування науковим обладнанням. Одним із них у західному регіоні є Ужгородський національний університет.

Ігор СТУДЕНЯК, проректор з наукової роботи УжНУ

Це є велике досягнення і підтвердження нашої здатності до проведення таких досліджень. Це авторитет поколінь. І Міністерство оцінило нашу роль. Воно називається «Лабораторія експериментальної та прикладної фізики». І в рамках цього пілотного проекту було виділено бюджетне фінансування в розмірі 3 з половиною мільйонів гривень.

За рахунок коштів державного бюджету у розмірі майже три мільйони гривень оновили наукові лабораторії на хімічному, фізичному, біологічному, медичному та стоматологічному факультетах.

Ігор СТУДЕНЯК, проректор з наукової роботи УжНУ

У рамках програми СЕRІС-ЕRІС, де наш університет є партнером Австрії, Чехії, Італії та інших країн ми отримали із Карлового університету сучасне обладнання для магнетронного розпилення тонких плівок та оже-спектрометр. Оце основне таке досягнення минулого року, крім тих інших, які ми маємо, було оновлення матеріально-технічної бази, тому що ми вважаємо, що це є основа подальшого розвитку нашого університету.

Окрім того, у 2018-му році Ужгородський національний університет отримав відзнаку Web of Science Award  в номінації «Установа з найвищою ефективністю наукових досліджень».

Також науковці УжНУ продовжили виконання грантової програми «Горизонт 2020».

Серед наукових здобутків вишу також низка перемог у Всеукраїнських та міжнародних студентських змаганнях. Торік докторські дисертації захистили 11 працівників УжНУ, кандидатські – 35. Вчене звання професора присвоїли 9 науковцям університету.

Uzhinform