03.11.2014

УжНУ перетворюється на столицю молодих інформатиків України

В Ужгородському національному університеті завершився фінальний етап XIII Всеукраїнського турніру юних інформатиків, який відбувався на базі факультету інформаційних технологій та ННІ інформаційно-комунікаційних технологій.

Участь у ньому взяло 8 команд з різних куточків нашої держави, зокрема й дві із Закарпаття. На турнір приїхало аж 8 (!) заслужених вчителів України – що свідчить про високий рівень заходу. Багато з них є авторами підручників для школярів, у тому числі був присутній авторський колектив на чолі з киянином Йосипом Ривкіндом.

До складу поважного журі з 13 чоловік, яке вирішувало долю учасників турніру, входили й представники факультету інформаційних технологій:  студент 2-го курсу, в минулому переможець цього турніру, Сергій Оришич, доцент кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Владислав Коцовський, старший викладач кафедри програмного забезпечення систем Мирослава Дробнич. Експертом-консультантом турніру всьоме поспіль був в.о. завідувача кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Олександр Міца.

Організація Google Development Group влаштувала майстер-класи «Robotics Lego Lab» і «Створення Android-додатків». Ще один, з алгоритмічного програмування, для майбутніх абітурієнтів з числа учасників турніру дав студент 1-го курсу факультету інформаційних технологій Роман Рубаненко.

Після напружених трьох турів, визначилися призери змагань:

І місце

Команда «Академічна гімназія №45» (м. Харків)

ІІ місце

Збірна команда Хмельницької області

ІІІ місце

Команда «Севлюш» (м. Виноградів)

Команда Українського фізико-математичного ліцею (м. Київ)

Приємно відзначити й закарпатське представництво серед призерів цього турніру. Команда «Севлюш» з Виноградова (керівник – заслужений вчитель України Іван Ісак) гідно виступила в кожному з трьох турів і в підсумку розділила третє місце з учнями столичного Українського фізико-математичного ліцею. Призове місце нашій області забезпечили виноградівці − учень угорської гімназії Ервін Молнар та учні ЗОШ №8 Крістіан Сік та Ігор Вовк. Бажаємо їм стати в майбутньому студентами Ужгородського національного університету!

Зауважимо, що закарпатські команди змагалися у цьому турнірі вперше. Проблеми участі закарпатських учасників передусім були пов’язані з фінансовим фактором (оплата проїзду, проживання, харчування). На жаль, на підтримку двох наших обласних команд не відгукнувся жоден зі спонсорів, тож їхня участь у змаганні була під загрозою. Команди Виноградова та Хуста висловлюють щиру подяку ректору Ужгородського університету Володимиру Смоланці за сприяння щодо їх виступу на турнірі.

Без усякого сумніву, такі турніри, включаючи й ужгородський, є надзвичайно потужним поштовхом в розвитку інформаційних технологій у нашому краї та дієвим способом залучення нових поколінь школярів до опанування найновіших досягнень у сфері ІТ.

Перипетії турніру відбиті на фотографіях, які можна переглянути за цим покликанням.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та фіз.-мат. дисциплін,
доцента О.Г.Лавера
Медіацентр УжНУ