17.06.2019

В УжНУ працює Міжнародна конференція «Від Голокосту кулями до Аушвіцу: регіональні виміри остаточного рішення»

Триває другий день Міжнародної конференції «Від Голокосту кулями до Аушвіцу: регіональні виміри остаточного рішення». Організував науковий захід Ужгородський національний університет у співпраці з Теологічним коледжем Джона Уеслі в Будапешті, Університетом Солсбері в США та Єврейським музеєм «Галіція» у Кракові.

Метою конференції є залучення науковців та студентів для обговорення нових ідей та підходів до розуміння Голокосту. Під час конференції буде проведено презентацію результатів наукових досліджень, а також дискусію щодо питань, які потребують додаткового вивчення між представниками різних наукових дисциплін та студентами відповідних напрямів.

У понеділок, 17 червня, науковці працюють на 12-ти пленарних засіданнях. Зокрема, розглядають теми, присвячені витокам Голокосту, різноманітності отриманого досвіду, перспектив, засобам освіти майбутнього покоління щодо болючої теми, відновленню спільноти та іншому.

У конференції беруть  участь науковці, викладачі, студенти, докторанти, аспіранти  Університету Солсбері в США, Державного університету Сан-Франциско, Університету Теннессі в Чаттанузі, Коледжу Назарет, Університету Тулен, Хайфського університету, Університету Тель-Авіву, Університету Бал-Іллан в Ізраїлі та багато інших. Дехто з гостей поділився своїми першими враженнями

Метью Темпл (Коледж Назарет, США): «Я викладаю біологію, генетику, а також є священиком. Мене особливо цікавить позиція католицької церкви, щодо Голокосту та те, як вона співпереживає єврейському народу. Я слідую вченню Ісуса Христа, який твердив, що необхідно полюбити свого ближнього. А  Голокост став якраз-таки протилежним явищем Його слів.

Ужгород дуже цікаве місто, яке є перехрестям різних мов, національностей, культур. Мені подобається УжНУ, я вже бував тут два роки тому і зараз працюю тут в бібліотеці зі старими архівами, манускриптами. А конференція видалась мені такою, як і Ужгород – перехрестям мов, культур, релігій».

Метью Джозеф Делчер (Університет Солсбері, США): «Я вивчаю історію і планую стати вчителем історії. Тож мене дуже цікавить питання Голокосту. Знаннями, які я здобуваю на цій Міжнародній конференції,  я хочу поділитися зі своїми студентами. Мені дуже до вподоби УжНУ – починаючи від будівель, де ми мали нагоду працювати, закінчуючи гостинністю та привітністю студентів та викладачів».

Брендон Майкл Скрант (Університет Солсбері, США):«Найбільш мені в ці дні  сподобалось, що кожен учасник має свій неповторний досвід, історію, бекґраунд  і може ними поділитися зі слухачами. Сьогодні мене вразило друге пленарне засідання, в якому йшлося про те, як викладати тему Голокосту в освітніх закладах. Також я мав нагоду, завдяки студентам УжНУ, пізнати Ужгород: побувати в музеях, Ужгородському замку та популярних закладах вашого міста, за що їм дуже вдячний».

Ганна Фельцан,