Новини

07.04.2021
322

УжНУ – 75! Кафедра військової підготовки

УжНУ – 75! Кафедра військової підготовки

Кафедра військової підготовки є унікальним підрозділом в Ужгородському національному університеті, адже дає можливість отримати військову спеціальність студентам вишу. Перші заняття на кафедрі розпочалися 1 жовтня 2015 року. Тоді до навчання приступили 120 громадян за чотирма військово-обліковими спеціальностями: бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів, бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії, бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів спеціального призначення (крім морських), та психологія. За невеликий проміжок часу кафедра військової підготовки  значно розширила свій науково-викладацький склад. Її штат поповнили офіцери запасу, які мають бойовий досвід в районі військових дій з російськими окупантами на Сході України.

Навчання студентів кафедри проводяться в сучасних аудиторіях, оснащених відповідною матеріально-технічною базою. Кафедра забезпечена зразками навчального сучасного озброєння й амуніції, обладнана інтерактивним тиром, тактичним майданчиком, артилерійською лабораторією, макетами місцевості тощо. Усе це сприяє якісному опануванню майбутніми офіцерами запасу спеціальних військових дисциплін, набуттю теоретичних та практичних навичок й проходженню тактико-спеціальної підготовки.  Випускники  кафедри мають змогу служити на добровільних засадах у Збройних Сил України, Службі безпеки України, Держприкордонслужбі України, Національній гвардії України, Національній поліції України та інших силових і правоохоронних структурах. Кафедра підтримує контакти зі своїми випускниками, адже їхній успіх у професії – це й успіх навчального підрозділу.

Наша розмова – з випускниками кафедри  про їхнє навчання, дозвілля та місце Ужгородського національного університету в їхньому житі.

 

Софія Марчук, викладач кафедри військової підготовки:

 

 Чому Ви вирішили обрати при вступі Ужгородський університет?

Ще в шкільні роки, я обрала фах, за яким хочу навчатися. І звісно постало запитання: де саме цю професію я хочу здобували? Серед вузів України, про які я неодноразово чула та до яких вступила за балами ЗНО, мені приглянувся саме Ужгородський університет. Від своїх знайомих, які навчались на той час в УжНУ, я чула низку позитивних відгуків про університет, фахових спеціалістів, що допомагають студентам у здобутті омріяних професій, студентське самоврядування і звісно про мальовиче "місто сакур"- Ужгород. Переваг було безліч, тому вибір вузу для мене був очевидним.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів, пов'язаний з навчанням?

Насправді спогадів безліч, але найбільш яскраві пов'язані саме із навчанням на військовій кафедрі Ужгородського національного університету. Це в першу чергу військова форма, яка була невід'ємним атрибутом навчання, навчально-бойові стрільби, де я  вперше взяла до рук зброю, та з допомогою викладацького складу кафедри здобула навички стрільби з різних видів вогнепальної зброї. Приємними є спогади про військовий навчальний збір, після проходження якого отримала військове звання «молодшого лейтенанта запасу». Загалом, навчання на військовій кафедрі залишило тільки приємні та теплі спогади, незабутній досвід та цінні знання, які протягом двох років допомагали нам здобувати завідувач кафедри В.В. Олійник  та весь викладацький склад. Отож, першим найяскравішим спогадом, який одразу приходить на думку, є саме моє навчання на військовій кафедрі (яке включає в себе безліч незабутній моментів) та безпосередньо, отримання офіцерського звання.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентського дозвілля?

Дозвілля є невід'ємною та дуже вагомою частиною життя студентів. Дозвілля у статусі студентки я проводила цікаво: знайомилась із новим для себе містом, вперше відвідала такий захід як  «День першокурсника», конкурс краси який проводився між різними факультетами, та ще багато заходів які організовував університет. Також надзвичайно запам'ятався «Боґрач-фест», де вперше я скуштувала таку страву угорської кухні, як боґрач, та проживання в студентському гуртожитку, яке принесло мені безліч неповторних емоцій, смішних моментів, справжніх друзів.

Чи підтвердилися Ваші очікування після навчання, що Вам дало навчання в Ужгородському університеті?

Можу сказати з впевненістю, що очікування від навчання в Ужгородському університеті повністю себе виправдали. Після закінчення університету та кафедри військової підготовки я пішла працювати за здобутим фахом, і зрозуміла, що випускники УжНУ стають професіоналами та користуються великим попитом на ринку праці.

 

Михайло Легещич, офіцер ЗСУ:

 

Чому Ви вирішили обрати при вступі Ужгородський університет?

Коли я був абітурієнтом, то обрав для вступу Закарпатський державний університет, мій вибір був зумовлений спеціальністю, яка цікавила мене – міжнародне право.    

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів?

Спогадів багато, це й, зокрема, перша наукова конференція на факультеті, а  кафедра військової підготовки – це взагалі один великий яскравий спогад. Кожен день навчання на факультеті був цікавий. Кожен день навчання на військовій кафедрі був неповторним, і ні на що не схожим, оскільки власне самі навчальні предмети для мене були дуже цікавими.

Чи підтвердилися Ваші очікування після навчання, що Вам дало навчання в Ужгородському університеті?

Можу сказати, що мої очікування частково підтвердилися. По одній з спеціальностей я працюю за фахом, а саме по спеціальності, яку мені дала кафедра військової підготовки. Спочатку я був призваний на військову службу осіб офіцерського складу за призовом, тепер служу вже на контрактній основі. Звичайно, що і цивільна спеціальність допомагає в житті, але наразі я зміг самореалізуватися саме в лавах Збройних Сил.

 

Олександр Комісар, слідчий СВ відділу поліції 1 ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області:

 

Чому Ви вирішили обрати при вступі Ужгородський університет?

Я обрав УжНУ тому, що він є одним з найсучасніших і передових серед всіх українських університетів. Щороку університет закінчують випускники, які є висококласними професіоналами в усіх галузях праці.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів, пов'язаний з навчанням?

Найбільше мені запам’яталися лекції з чудовими викладачами, та здачі курсових робіт, хоч це було здебільшого важко, проте, однозначно, цікаво.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентського дозвілля?

Кожного року ми ходили вболівати за міс нашого факультету, також брали участь у різних футбольних турнірах серед факультетів, ходили на дискотеки та наукові конференції.

Чи підтвердилися Ваші очікування після навчання, що Вам дало навчання в Ужгородському університеті?

Звичайно, мої очікування підтвердилися, адже студентські роки були одними з найкращих! Також університет подарував мені багато уроків життя, хороших друзів та світле майбутнє.

 

 

 

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: