20.03.2024

Учні 60-ти ліцеїв ознайомились з життям УжНУ під час Дня відкритих дверей

Дні відкритих дверей традиційно проходять в Ужгородському національному університеті й дають змогу майбутнім абітурієнтам зустрітися з керівництвом вишу, дізнатися про спеціальності та умови вступу, а також трохи привідкрити для себе студентське життя в УжНУ. У вівторок, 20 березня, учні 9-11 класів навчальних закладів з різних куточків України ознайомились з Ужгородськими національним університетом у офлайн та онлайн режимах. На День відкритих дверей зареєструвались учні близько 60-ти закладів загальної середньої освіти, зокрема, з Ужгорода, Запоріжжя, Кременчука, Рахова, Мукачева, Ніжина та інших міст. А завітало до УжНУ більше 120-ти ліцеїстів.

Насамперед учні познайомились з ректором УжНУ, професором Володимиром Смоланкою: “Напевно, кожен з вас уже бачить своє майбутнє. Перед вами широка дорога – частина вже визначилась, яким фахівцем мріє стати, а частина ще в роздумах. Тож головна мета нашого заходу, щоб ви побачили університет, поспілкувалися з викладачам та відчули, що таке бути студентом УжНУ. Наш виш входить в десятку найкращих університетів країни, і впродовж останніх 8 років студентів до нас приходить все більше, й наразі за кількістю студентів ми сьомий університет в Україні.  Надіємось, що 1  вересня на урочистостях до Дня знань ми знову побачимось і з вами”.

Далі слово взяв проректор Ігор Король: “У нас немає відстані між керівництвом університету та студентом. Кожен може підійти до ректора, проректора, декана, викладача з питанням, яке його хвилює. Ми тішимося, що нам вдалось створити міцний зв’язок зі студентством. Сьогодні у нас особливий день - ми відчиняємо двері для молоді, яка в наступні роки прийде до нас вже в якості першокурсників. Кожного року ми очікуємо на День відкритих дверей, коли коридори університету наповнюються зовсім юними зацікавленими й усміхненими обличчями. Сьогодні ми розповімо вам про всі факультети, навчальні інститути та правила прийому”. Також проректор детально зупинився на додаткових можливостях для студентів УжНУ:  вдосконалення володіння іноземними мовами, стажування/навчання/наукову роботу за кордоном, діяльність Наукової бібліотеки, Ботанічного саду, біобази «Колочава», Startup-центру, Лабораторію космічних досліджень та ін. Ще однією важливою сферою студентського життя в УжНУ є міжнародні можливості. Ужнівці мають змогу долучатися до літніх шкіл за кордоном, стажувань, студентських конференцій, спортивних змагань та олімпіад, брати участь у грантових програмах. Зокрема,  популярним серед ужнівців є семестрове навчання у закордонних вишах за програмою Erasmus+, завдяки програмі мобільності студенти можуть навчатись в Університеті м. Пожега (Хорватія), Падуанському університету (Італія), Католицькому університеті у м. Ружомберок (Словаччина), Університеті ім. Я. А. Коменського в Братиславі (Словаччина) та ін.

Ольга Синявська, заступниця відповідального секретаря Приймальної комісії УжНУ, розповіла учням про правила прийому вступників у 2024. Згідно проєкту Порядку прийому вступу до закладів вищої освіти у 2024 році, вступ для здобуття ступеня бакалавра/магістра медичного, фармацевтичного спрямування відбуватиметься на підставі результатів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2022-2024 років або зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2021 року, творчого конкурсу, співбесід і розгляду мотиваційних листів. У  цьому році планується, що для вступу і на бюджет, і на контракт абітурієнти мають скласти НМТ з чотирьох предметів в 1 день. З предмети є обовʼязковими (українська мова, математика, історія України), а 1 предмет - за вибором учасника українська література, географія, біологія, фізика, хІмія, англійська/ німецька/французька/іспанська мови).

Беатриса Білецька, в.о. директора Закарпатського обласного центру зайнятості, розповіла про затребувані вакансії на ринку праці та безробіття серед молоді. Наголосила, що основною причиною безробіття є невірно вибраний фах, відсутність досвіду та завищені очікування щодо майбутнього місця роботи. Тож для того, щоб досягти успіху, потрібно вибрати професію, яка дійсно вас цікавить, а також заздалегідь оцінити, чи заробітна плата вас влаштовуватиме. Також перед учнями виступила Альона Приходько, яка представляла компанію “Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед”, світового лідера на ринку виробництва електроніки. Спікерка зазначила, що 51% працівників “Джейбіл” є саме випускниками УжНУ, які працюють в інженерно-технічному та фінансовому відділах, відділах тестування, якості, планування. “Джейбіл” пропонує своїм працівникам оплачуване стажування, поєднання навчання зі здобуттям практичного досвіду, безкоштовне харчування та транспортування, постійний розвиток.

Ганна Фельцан,