21.02.2019

У Науковій бібліотеці УжНУ розгорнуто книжкову виставку «Їх дух незламний і безсмертний подвиг» до Дня Героїв Небесної Сотні

З нагоди п’ятої річниці найстрашніших сторінок Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року) у  читальній залі Наукової бібліотеки УжНУ розгорнуто книжкову виставку з відкритим переглядом літератури:  «Їх дух незламний і безсмертний подвиг»  та тематичну виставку «Герої Небесної Сотні завжди у наших серцях!..».

В експозиції представлено  видання вітчизняних і зарубіжних авторів: фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців подій, романи, оповідання, нариси, присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст. Зокрема: «Зелений зошит» Арсена Авакова, «Армагеддон на Майдані: роман-реквієм» Василя Базіва, «Іловайськ: розповіді про справжніх людей» Євгена Положія, «94 дні. Євромайдан очима ТСН», «Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України» та багато інших.

Заступник директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторія Воробець зазначає: «20 лютого в Україні є днем пам’яті найсумнішого періоду Майдану, який навіки увійшов в історію України як період кровопролиття, коли у столиці країни в центрі Європи було застосовано вогнепальну зброю проти мирного населення, що вимагало змін. Тоді відійшло в кращий світ більше сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє для своєї країни. І найменше, що нам залишається – це вшановувати  подвиг учасників Революції Гідності та увічнювати Героїв Небесної Сотні. Тож наша бібліотека не могла залишитись осторонь  і приєдналась до відзначення Дня Героїв Небесної Сотні».

Усі охочі студенти мають нагоду побачити світлини,  зроблені під час Революції  Гідності, переглянути видання вітчизняних і зарубіжних авторів, які намагались осмислити ті трагічні події. Та пригадати, як розпочинався мирний Майдан, учасниками якого, як ми знаємо, було багато тодішніх студентів.

Ганна Фельцан,