Новини

27.01.2015
1526

У 27-й Всесвітній зимовій універсіаді беруть участь і наші студенти

У 27-й Всесвітній зимовій універсіаді беруть участь і наші студенти

24 січня 2015 року в місцевості Штребське Плесо (Словаччина) відкрилася 27-а Всесвітня зимова універсіада, в якій беруть участь студенти-спортсмени з 30 країн світу. У складі делегації від Закарпаття, яку очолив начальник обласної філії комітету фізичного виховання МОН України Іван Риляк, перебувала й декан факультету здоров’я людини УжНУ Олена Дуло.

Урочисте відкриття універсіади розпочалося з виступу президента Словацької Республіки Андрея Кіски та вітальних слів президента Міжнародної федерації студентського спорту Клода-Луї Сальєна та міністра освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки Юрая Дракслера. Під звуки Ґавдеамусу відбулася церемонія підняття прапора – запалав вогонь універсіади.

Українська делегація – одна з найбільш численних: менша лише від китайської. Вирізняються наші також яскравим дизайном спортивного екіпірування, яке було виготовлене саме для учасників зимової універсіади. Керівники делегації зауважували, що ця спортивна форма є найбільш вдалою з-поміж попередніх варіантів спортивних комплектів.

Вихід нашої делегації на стадіон присутні підтримували оплесками й вигуками «Браво, Україна!». Відчувалася особлива увага та підтримка від організаторів універсіади та представників делегацій інших країн світу: обмінювалися символікою, спільно фотографувалися.

У складі делегації були керівники різних рівнів ВНЗ України, серед яких ректор Львівського державного університету фізичної культури Євген Приступа, очільник Харківської державної академії фізичної культури і спорту Олександр Ажиппо, декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Ярослав Зорій, інші спортивні функціонери з різних областей України (керівники обласних філій комітету фізичного виховання МОН України, директори ДЮСШ).

Програма універсіади в Словаччині передбачає чотири види змагань (лижні гонки, лижне двоборство, стрибки з трампліну та біатлон). 25 січня змагання розпочалися з біатлону (чоловіки та жінки) триватимуть до кінця місяця. Другий етап зимової універсіади розпочнеться 4 лютого в Гранаді (Іспанія). Завдяки підтримці ректора УжНУ Володимира Смоланки в ньому будуть брати участь студенти факультету здоров’я людини Євген Гулій та Роман Ковбаснюк, а також студент стоматологічного факультету Ігор Гам.

Бажаємо всім учасникам універсіади вдалих змагань та заслужених перемог!

Опубліковано - Медіацентр УжНУ

Категорії: