17.01.2023

У 2022 році УжНУ уклав 15 нових міжнародних міжінституційних угод

Станом на кінець 2022 року УжНУ активно співпрацює з понад сотнею (128) закордонних партнерів; у 2022 році укладено 15 нових міжнародних міжінституційних угод – зазначив ректор УжНУ Володимир Смоланка на засіданні Конференції трудового колективу УжНУ.

У 2022 році розпочалась активна співпраця з Університетом Центрального Ланкаширу UCLan (Велика Британія), Університетом Л'Аквіли (Італія), Союзом Українців Румунії (Румунія). Підписано договори та визначені нові напрямки співробітництва з Університетом Олександра Дубчека в Тренчині (Словаччина), Варшавським університетом (Польща), Університетом м. Піза (Італія), Варненським університетом менеджменту (Болгарія), Університетом харчових технологій (Болгарія), Тель-Авівським університетом (Ізраїль) та іншими.

У жовтні 2022 року Ужгородський національний університет став одним із засновників Університетського кластеру Східного партнерства (EPUC), ініційованого Карловим університетом (Прага, Чеська Республіка). До Консорціуму увійшли 11 університетів країн-членів ЄС та асоційованих країн Східного партнерства. Наприкінці року відділ міжнародних зв’язків  підготував документи та подав заявку до вступу УжНУ до ATHENA European University Alliance та EMERGE European University Alliance. Науковці та студенти УжНУ взяли активну участь у заходах та проєктах Конференції ректорів Дунайського регіону.

Одним із вагомих критеріїв успіху сучасних університетів є включення та позиціонування у міжнародних рейтингах. Ужгородський національний університет суттєво покращив свої позиції в University Impact Rankings у увійшов у тисячу кращих університетів світу:  займає 801–1000 позицію та має 50.9 балів. До порівняння, у 2021 році університет мав позицію 1001+ та 36.4 бали загального рейтингу. Таким чином, у 2022 році УжНУ обіймає чільне 3-7 місце серед 26 українських вишів.

Із 2019 року УжНУ включений до світового рейтингу університетів - QS World University Rankings: EECA. Наразі наш університет знаходиться на 251-300 позиції у даному світовому рейтингу. Серед українських університетів за рейтингом QS World University Rankings: EECA УжНУ займає 14 місце. Також слід зазначити, що серед закладів вищої освіти України Ужгородський національний університет посів високу 4-ту позицію за кількістю іноземних студентів. У 2022 році до ранжування комплексного та популярного світового рейтингу U-Multirank, який вимірює якість освіти, допущено 2068 університетів з 91 країн світу. Ужгородський національний університет посів 18 місце серед 91 українських закладів вищої освіти у загальній таблиці рейтингу.

Щодо GreenMetric World University Rankings, УжНУ зайняв серед українських університетів високе9 місце із 17 університетів, які потрапили до рейтингу. Для порівняння, у 2021 році УжНУ отримав 11 місце із 18 українських університетів, таким чином позиція університету у рейтингу за один рік зросла на 2 пункти.

У 2022 році УжНУ продовжував розвивати можливості участі у європейській програмі підтримки академічної мобільності Erasmus+. Попри обмеження, пов’язані із запровадженням воєнного стану, чимало наших студентів та науково-педагогічних працівників долучилися до даної академічної програми, яка дозволяє забезпечити мобільність студентів та викладачів на основі стипендій, що надаються ЄС для покриття витрат на навчання й проживання.

Вже систематичним стало семестрове навчання студентів та навчання за програмами подвійних дипломів. Продовжилась активна співпраця в рамках попередньо укладених договорів з Поморською Академією в Слупську (Польща), Кощицьким університетом імені Павла Йозефа Шафарика (Словаччина), Вищою школою економіки та менеджменту публічного управління у Братиславі (Словаччина), Економічним університетом у Братиславі (Словаччнина) та розпочалася нова співпраця з двома зарубіжними партнерами. У 2022 році було укладено нову угоду про співпрацю в рамках програми подвійних дипломів з Університетом Л’Аквіла (Італія).