06.11.2019

Студентам УжНУ розповідали про небезпеку наркотиків та важливість дотримання правил дорожнього руху

У середу, 6 листопада, в залі засідань Вченої ради УжНУ відбувся круглий стіл на тему «Я люблю життя! Я кажу наркотикам – ні». Захід ініційовано Ужгородським національним університетом спільно з громадською організацією  «Рух «Здорова нація» в рамках Всеукраїнського проєкту «Я люблю життя! Я кажу наркотикам-НІ».

Проєкт має за мету донести до суспільства просту тезу –  об’єднавши зусилля, ми можемо зробити багато добрих справ, покращити власне життя і середовище в якому живемо. Завдяки діяльності цього проєкту десятки тисяч дітей були проінформовані про згубну дію наркотичних речовин та прийняли рішення ніколи не впускати їх в своє життя, про що свідчать численні письмові відгуки.

«Назва для сьогоднішнього круглого столу підібрана дуже влучно, адже дійсно любов до життя і наркотики – це несумісні речі. Про те, що ситуація із вживанням наркотиків в Україні є складною, нам відомо не тільки зі ЗМІ – кожного тижня на будинках чи автобусних зупинках в Ужгороді почали з’являтись нові надписи, які є насправді електронними адресами для поширення наркотиків. Тож ця проблема стосується кожного з нас. Діяльність нашої гості, запрошеної лекторки Світлани Вознесенської є дуже ефективною та унікальною на теренах України, саме тому вона сьогодні разом з нами».

Голова правління організації «Рух «Здорова нація», голова проєкту «Я люблю життя! Я кажу наркотикам - ні» Світлана Вознесенська: «Я проживаю в м. Дніпро і в нашому місті проблема наркотиків стоїть дуже гостро. Погіршилась ситуація з початком воєнних дій на Сході. Я людина, яка ніколи не була безпосередньо дотичною до проблем із наркозалежністю, проте, спостерігаючи за цією невтішною картиною в рідному місті, я не змогла залишитись осторонь. В своїх виступах я стараюсь говорити серцем, а не заготовленими фразами і живу думкою – якщо моя діяльність спинить хоч одне життя від жахливого шляху наркозалежності, то я живу і працюю не дарма. Ми співпрацюємо з Національною поліцією, Національною гвардією України, Міністерством оборони, щоб наша робота була дійсно ефективною».

Також Світлана Вознесенська у конференц-залі УжНУ прочитала для студентів лекцію на тему «Вся правда про наркотики». А інспекторка відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції на Закарпатті Ольга Мартин, для привернення уваги до проблеми дотримання правил дорожнього руху, провела лекцію «Безпека на дорозі – безпека життя». На заході були присутні студенти I–II курсів юридичного, біологічного, хімічного, фізичного, медичного підрозділів, факультетів інформаційних технологій, історії та міжнародних відносин.

Ольга Мартин зі студентом проводять експеримент

Розпочала захід Ольга Мартин. Вона розповіла про потребу дотримання правил дорожнього руху, навіть долучила студентів до експерименту. Завдяки алкоокулярам усі охочі мали змогу побувати в стані нетверезого водія, який керує транспортним засобом. Як зазначила пані Мартин, варто пам’ятати, що кожен із нас відповідальний за своє життя, тому потрібно бути якомога обережним на дорозі. Незалежно від того, водій ви, велосипедист або ж пішохід.

Ігор Король представляє Світлану Вознесенську

Наступним блоком став виступ  Світлани ВознесенськоїУ ході розмови студенти разом зі спікеркою з’ясували, чому людина вживає наркотичні речовини та які вони бувають.

«Наркотик спочатку викликає залежність, потім руйнує розум людини та зупиняє фізичні процеси. Нині такий час, коли кожному можуть запропонувати їх. Ви будете один на один із рішенням, чи варто це робити», – наголосила Світлана Вознесенська.

Також пані Світлана розповіла про 12 тонів настрою людини: смерть, апатія, горе, страх, прихована ворожість, гнів, антагонізм, нудьга, консерватизм, сильна цікавість, радість та ентузіазм. Як показує статистика, людина, яка нудьгує, найбільш вразлива, тому скоріше спробує наркотики.

Світлана Вознесенська побажала студентам ставити собі цілі та досягати їх, але завжди пам’ятати, що будуть розчарування, бар’єри, труднощі та неприємності. Та головне – ніколи не треба піддаватися цим тимчасовим явищам.

Наприкінці зустрічі аудиторія студентів зробила фото на пам’ять із лекторкою та зняли відео, де висловили своє «НІ» наркотикам.

Ганна Фельцан,Олександра Костьо,

фото Ганни Фельцан та Вікторії Кенідри