30.06.2020

Студенти-географи провели свої традиційні навчальні практики

Вже традиційно у червні студенти 2-го курсу кафедри фізичної географії та раціонального  природокористування географічного факультету проходять соціально-економіко-географічну навчальну практику.  Зазвичай вона проходила в Одеській області, однак, у зв’язку з карантином, цього року студенти вивчали промисловість, сільське господарство, сферу послуг та інфраструктуру рідної Закарпатської області, що виявилося не менш цікавим. У рамках насиченої програми практики студенти мали змогу відвідати, зокрема, равликову ферму у с. Нижнє Селище Хустського району. Для географів особливо приємно було дізнатися, що співвласником ферми є випускниця кафедри – Світлана Шоваг, яка люб’язно провела своїм майбутнім колегам екскурсію фермою, і усі охочі змогли скуштувати цих молюсків, приправлених смачними соусами. Равликова ферма - дуже цікаве та незвичне для Закарпаття місце, де практикують також прийом туристів з екзотичною дегустацією.

Продовжуючи вивчати тваринницький напрям сільського господарства Закарпаття студенти зі своїми керівниками Романом Славіком та Оксаною Антонюк  відвідали також унікальну буйволину ферму у селі Горінчово Хустського району.  Ферма відновлює популяцію буйволів, які були завезені з Індії в Закарпаття ще в середині ХІХ століття. Протягом радянського періоду буйволи майже вимерли, оскільки колгоспні методи господарювання виявилися для них пагубними.

Впродовж практики студенти вивчали історію створення і функціонування промислового підприємства, що працює у харчовій галузі, – винного заводу «Чизай» у м. Берегово,що є одним із найкращих в Україні. Свою історію веде з 1995 року. На підприємстві відбувається повний цикл виробництва – від вирощування сировини до виготовлення кінцевої продукції.  Остання принесла заводу «Чизай» не тільки всеукраїнське, але й міжнародне визнання, оскільки вина експортуються і в зарубіжні країни.

Однією з програмних цілей практики також було вивчення інфраструктури, історії виникнення і розвитку, а також зонування головних міст області – Ужгорода та Мукачева. Студенти дізналися безліч нового і цікавого про міста, які для багатьох є рідними населеними пунктами.

Студенти  1-го курсу традиційно проходили природничу  фізико-географічну практику на базі Карпатського біосферного заповідника. Практика поділяється на розділи: ґрунтознавчий, гідрологічний, геоморфологічний, кліматологічний, а також екологічний. В рамках даної практики студенти роблять сходження на найвищу гору Українських Карпат – Говерлу. Цього року студентам з керівниками Михайлом Микитою та Василем Летою вдалося відвідати найвисокогірніше озеро України – Бребенескул.

Студенти географічного факультету часто зізнаються, що одним із вирішальних факторів прийняття рішення щодо вибору спеціальності при вступі були саме навчальні практики.