Студенти Україно-угорського навчально-наукового інституту відвідали з гостьовим візитом місто Лева

Для наших студентів і викладачів подорожування вже давно стали частиною навчально-виховного процесу. Протягом року, зазвичай, відбувається кілька закордонних поїздок до різних країн ЄС по лінії міжнародних зв'язків інституту.  Але відкриття для самих себе вимагає і рідна країна, що особливо актуально для першокурсників. Тому ідея подорожі до міста Львова була зустрінута з великим ентузіазмом.

Такі дні запам’ятовуються назавжди своєю романтикою: від посадки в електричку до ландшафтів, що пробігають перед очима під час прямування потягу та невимушеним спілкуванням у студентському гурті. За кілька годин нас зустріли осяяні сонцем дахи і шпилі стародавнього міста Лева.

Першим місцем нашого перебування став Львівський національний університет імені Івана Франка, де студенти отримали змогу ознайомитися з експозицією Музею історії Університету, котру люб’язно презентував директор Юрій Гудима. Зважаючи на специфіку контингенту студентів, оповідач детальніше зупинився на сторінках історії університету за австро-угорської доби. Почувши виклад фахівця високого рівня, наші студенти одержали змогу дізнатися багато нового, а можливо, навіть, унікального, про українсько-угорські зв’язки у минулому.

Зрозуміло, що студентам історикам та країнознавцям, особливо цікаво було дізнатися про життя історичного факультету Львівського університету. Професор кафедри історичного краєзнавства Богдан Якимович ознайомив студентів зі специфікою  роботи факультету і кафедри, провів до зали, де колись відбувалися сесії Галицького крайового Сейму. Також великий інтерес у студентів викликало відвідання експозиції Археологічного музею університету, котрий відомий своєю авторитетною археологічною школою.

Львів, серед іншого, асоціюється зі своїми святинями і пам’ятками церковної архітектури. Студенти мали змогу побувати у чудовому неоготичному костьолі святих Ольги і Єлизавети, а також відвідати унікальну барокову пам’ятку світового значення – Собор Святого Юра у резиденції греко-католицького Владики.

Родзинкою візитів до Львова є можливість побачити неповторне місто з пташиного польоту. Для цього існує оглядовий майданчик на вежі Ратуші. Нелегко здійматися сотнями сходів наверх. Але панорама, котра відкривається перед очима варта того. На втому ніхто не поскаржився. А далі традиційний туристичний набір – запах неперевершеної  кави, сміх і компанійські теревені, легкий шопінг і величезна маса позитиву.

Практику відкриття і освоєння різних куточків України будемо продовжувати. Принаймні, організатори подорожі – викладачі Інна Туряниця, Тімея Кулчар, Василь Белеканич мають намір на цьому не зупинятися.

доц. кафедри історії Угорщини

та європейської інтеграції,