09.03.2019

Співпраця з кафедрою квантової електроніки та Інститутом електронної фізики НАН України

Кафедра фізико-математичних дисциплін УУННІ, кафедра квантової електроніки фізичного факультету та Інститут електронної фізики НАН України тісно співпрацюють. Зокрема, за допомогою спектрофлуориметра, який знаходиться у фізичній лабораторії УУННІ, проводяться дослідження процесів збудження та люмінесценції біологічно важливих  речовин. Отримані результати вимірювань дозволяють інтерпретувати енергетичну структуру та біологічні властивості макромолекул.

Так, на цьому тижні, співробітники кафедр, доценти Молнар Шандор Бертолонович і Шафраньош Мирослав Іванович, а також аспірант Шпеник Віктор Юрійович здійснили вимірювання спектрів збудження та люмінесценції розчинів азотистої основи нуклеїнових кислот гуаніну за допомогою сучасного спектрофлуориметра Shimadzu RF- 6000. Гуанін –це одна із п’яти азотистих основ, яка входить до складу ДНК та РНК. Тому вивчення його властивостей надзвичайно важливе з точки зору фізики, біології та медицини.

Перегляд угорськомовної версії статті: https://magyarkar-une.org/a-fizikai-laboratorium-mindennapjai/