Ректор УжНУ взяв участь у щорічній Конференції ректорів Дунайського регіону (DRC)

Днями професор Володимир Смоланка взяв участь у щорічній Конференції ректорів Дунайського регіону, на якій обговорював актуальні завдання університетів як центрів регіонального розвитку. Цього року ректорів Дунайського регіону зібрав Університет імені Я.А. Коменського у Братиславі. Очільники провідних вишів Австрії, Німеччини, Італії, Словенії, Хорватії, Болгарії, Сербії, Боснії і Герцеговини, Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини та України зазначали, що співпраця в галузі освіти, науки і досліджень, зокрема, обмін новітніми ідеями в університетах відіграють важливу і, можливо, навіть вирішальну роль у розвитку регіону. Дунайський регіон має великий інноваційний потенціал, що стало очевидним через спільну реалізацію  різних проектів ЄС, серед яких у першу чергу Horizon 2020 року, Life +, Interreg, Erasmus+ та ін.

Учасників Конференції вітали генеральний директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки пан Йозеф Юркович та президент Європейської комісії пан Марош Шефчович (через відеозв’язок). Про реалізацію європейської стратегії Дунайського регіону говорив також керівник Представництва Європейської Комісії у Словаччині Ладіслав Міко.

Підкреслюючи важливість проблематики конференції, ректор Дунайського університету м. Кремс, Президент DRC Фрідріх Фаулгаммер розповів про історію діяльності DRC і роботу щорічних конференцій, аналізував європейські проекти, які сприяли регіональному розвитку, та наголосив на необхідності співпраці університетів з метою розвитку не тільки Дунайського регіону, а й Європи загалом.

На засіданні Генеральної Асамблеї DRC, де Україну представляє ректор УжНУ Смоланка В.І., обрали нового голову Конференції – Іванку Попович, ректорку Белградського університету. На завершальному етапі засідання оголосили відрадний для нас факт: у 2020 році Конференцію ректорів Дунайського регіону доручили організувати Ужгородському національному університетові, відтак Ужгород прийматиме вельмишановну іноземну делегацію.

Більше інформації про роботу Конференції ректорів Дунайського регіону можна знайти за посиланням https://www.drc-danube.org/

За інформацією відділу міжнародних зв’язків