04.11.2018

Ректор УжНУ Володимир Смоланка прочитав лекцію на з’їзді Європейської асоціації нейрохірургічних товариств у Брюсселі

Минулого тижня відбувся з’їзд Європейської асоціації нейрохірургічних товариств (EANS), що  містив лекції від найкращих нейрохірургів Європи, США, Авcтралії та Японії. До участі долучилися більше 1000 нейрохірургів із усієї планети. Важливо, що одним із запрошених лекторів був ректор Ужгородського національного університету професор В. І. Смоланка. Володимир Іванович виголосив лекцію на тему «Пухлини супраселярної ділянки, ІІІ шлуночка та пінеальної ділянки» (Suprasellar, III Ventricle and Pineal Tumors). Ці пухлини є найбільш складними для видалення і виконуються тільки найбільш досвідченими нейрохірургами світу.

Володимир Смоланка зазначив: «Приємно, що Європейська асоціація нейрохірургічних товариств запрошує мене прочитати лекції ось уже третій конгрес поспіль і, відповідно, покладає фінансову частину поїздки на себе. Цьогоріч просили висвітлити проблему лікування глибоко локалізованих пухлин середньої лінії головного мозку. Зараз видаляю їх, як мікрохірургічною методикою з допомогою операційного мікроскопа, так і частину з них новою методикою – ендоскопічною. Більшість з таких пацієнтів – це діти, що накладає додаткову відповідальність на хірурга. Кількість пацієнтів, оперованих мною у центрі нейрохірургії та неврології, є однією з найбільших у Європі. Це пояснюється, зокрема, тим, що з цією надзвичайно тяжкою патологією до нас скеровують хворих з усіх куточків нашої країни. Отримана ж на конгресі нова науково-практична інформація уже ретельно опрацьована та  служитиме справі повернення здоров’я нашим пацієнтам».