28.04.2022

Психологічна допомога та соціально-педагогічна підтримка учасникам освітнього процесу в умовах воєнного стану

Сьогодні всі учасники освітнього процесу більш, ніж будь-коли раніше, потребують психологічної підтримки і допомоги. На даний момент, одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів вищої освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають від збройної агресії російської федерації проти України. У зв’язку з цим багато хто потребує психологічної підтримки, тому що не можуть самостійно впоратися з тривогою, панікою, страхом та іншими переживаннями. Російське вторгнення виснажує фізично та психологічно, кожен день бойових дій у країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне. Фахівці закликають: «Продовжуйте жити!».

В Ужгородському національному університеті надається безкоштовна психологічна допомога для всіх працівників університету, а також для всіх осіб, що навчаються. Кожен може звернутися до провідного фахівця відділу соціально-психологічної служби УжНУ – Кулакової Світлани Вікторівни, психолога Всеукраїнського реєстру психологів НПА, члена Національної психологічної асоціації. Індивідуальна консультативна допомога може надаватися також в онлайн-формі. Контактна інформація:м. Ужгород, вул. Університетська, 12а (гуртожиток № 5); тел.: +380 95 883 33 79.

Також можна отримати безкоштовну психологічну допомогу та підтримку, зателефонувавши на гарячі лінії:

• Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб – 0 800 307 305. Дзвінки з будь-яких операторів – безкоштовні.
  • Цілодобова безоплатна правова допомога / Free Legal Aid. – 0 800 213 103. Консультування з правових питань.
  • Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08:00–22:00): +380 96 039 22 58; +380 99 198 57 95; +380 63 558 12 82.
  • Гаряча лінія НУО «Людина в біді». Безкоштовні психологічні консультації (24/7) – 0 800 210 160.
  • Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт (09:00–20:00). Тел. у Польщі: +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: +380 67 718 99 66; +380 63 721 04 63; +380 66 219 09 73.

Крім того функціонує безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги «Розкажи мені». Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням: https://tellme.com.ua. Модератори платформи підберуть фахівця, і він якнайшвидше зв’яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн.

Команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проєкту «Друг» розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичної події – з ним можна ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://t.me/friend_first_aid_bot

Інформація про психологічну допомогу в Закарпатській області: http://zakinppo.org.ua/kafedri/kafedra-pedagogiki-ta-psihologii/publikacii-vikladachiv/6904-psihologija-vijni

Слава Україні! Героям Слава!

Все буде Україна!