Президент Міжнародної асоціації україністів професор Міхаель Мозер зустрівся з керівництвом УжНУ

У середу, 13 березня, у залі засідань Вченої ради відбулась зустріч керівництва УжНУ з австрійським мовознавцем, президентом Міжнародної асоціації україністів, професором Міхаелем Мозером та його дружиною Майєю Мозер, співробітницею кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету ім. Шевченка.

Міхаель Мозер – професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету, Католицького університету імені П. Пазманя в Будапешті (де викладає полоністику) та Українського вільного університету в Мюнхені. Під час свого візиту професор прочитав викладачам і студентам філологічного факультету УжНУ лекції: «Влада й кодифікація на Закарпатті (1919–1944 рр.)» та «Чи існує “русинська мова”?».

Вітала шановних гостей проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Також на зустрічі були присутні декан філологічного факультету Галина Шумицька, заступник декана з наукової роботи Наталія Венжинович та начальник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева. Зокрема, обговорили актуальні справи університету, роботу Асоціації випускників УжНУ та дотики співпраці філологічного факультету з європейськими університетами та КНУ ім. Шевченка.

Наприкінці зустрічі гості поділилися своїми враженнями від перебування в Ужгороді. Міхаель Мозер зазначив: «Нам дуже сподобалась загальна атмосфера візиту. Ми вдячні за таку гостинність. Цікавою видалася наукова дискусія. В цілому, ми приємно вражені побаченим у місті та вашому університеті». А Майя Мозер наголосила на зацікавленості студентів: «Насамперед, хочу відмітити готовність студентів до наукового напрямку. Приємно дивитися на сформованих особистостей, які зацікавлені у тій формі навчання, яку ви для них створили. Відчувалось, що студенти відвідали лекцію за власним бажанням, охоче задавали самостійні питання і долучались до дискусії. От це мені дуже сподобалось, рівень ваших студентів є дійсно високим».

Ганна Фельцан,