Новини

07.12.2017
843

Проблеми сучасної освіти в Україні: погляд з середини

Проблеми сучасної освіти в Україні: погляд з середини

7 грудня на кафедрі політології і державного управління відбувся науковий семінар на тему «Проблеми сучасної освіти в Україні: погляд з середини».

У вступному слові декан факультету суспільних наук Юрій Остапець підкреслив важливість такого заходу, на якому самі учасники навчального процесу дають йому оцінку, базуючись на власному практичному досвіді.

Також він наголосив на тому, що українська освіта не направлена на формування в учнів та студентів громадянських компетентностей. Пов’язано це з відсутністю в школах і вишах навчальних дисциплін, які їх формують (суспільствознавство, основи громадянської освіти, політологія тощо).

Іванцик Роман (ІV курс спец. «Політологія») у своєму виступі розповів про низку нововведень у школах та університетах. Також у своїй доповіді він не оминув питання «Нової школи» та «хоумскуліну».

Марголич Святослав (ІV курс спец. «Політологія») проаналізував погляд на освітню реформу в Україні ззовні, акцентуючи увагу на позиціях сусідніх країн щодо освітньої реформи в Україні.

Найгебауер Микита (V курс спец. «Політологія») у своєму виступі про мовне питання в законі про освіту підкреслив, що «закон розколює суспільство». У виступі зазначив: «Бажаю, щоб український уряд так само опікувався питанням українського народу за кордоном, як угорський уряд піклується про угорців». Як і інші учасники семінару підтримав думку, що «дипломатичні протести» з боку Угорщини, Румунії, Росії – це провокація.

Підсумок дискусій підвів аспірант кафедри політології і державного управління Станіслав Данко, зробивши відповідні висновки.

 Ю. Райчинець, 
студентка 3 курсу спеціальності «Політологія»

Категорії: