Новини

04.05.2026
164

Практичний крок у майбутню професію: успішний захист навчальної практики студентами спеціальності Спеціальна освіта

Практичний крок у майбутню професію: успішний захист навчальної практики студентами спеціальності Спеціальна освіта

Студентки 3-го курсу денної форми навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта успішно завершили «Навчальну практику у спеціальних закладах базової середньої освіти, ЗЗСО з інклюзивним та/або інтегрованим навчанням», захист якої відбувся 4 травня 2026 року. 

Під час цього етапу підготовки майбутні педагоги мали змогу детально ознайомитися з практичними аспектами майбутньої професії: вони спостерігали за діяльністю асистентів учителів, вивчали фахову документацію та активно залучали дітей з особливими освітніми потребами до цікавих ігрових діяльностей. Особливу увагу під час практики було приділено вивченню механізмів адаптації та модифікації освітнього процесу, що дозволило здобувачкам вищої освіти безпосередньо зануритися в інклюзивне освітнє середовище, закріпити теоретичну базу та сформувати навички взаємодії з учнями, які мають особливі освітні потреби. У своїх висновках за результатами практики студентки підкреслили високу значущість отриманого досвіду.

Зокрема, Дарина КОРОВСЬКА, яка перебувала в Ужгородському греко-католицькому приватному ліцеї «ТеоБенд» у 6 класі «Силоам», відзначила важливість налагодження швидкого контакту з учнями з особливими освітніми потребами як основи для подальшої співпраці.

Дарина ТУРЯНИЦЯ, практикуючись у тому ж закладі в 5 класі «Єрусалим», зробила акцент на необхідності гнучкої адаптації навчального матеріалу під індивідуальні можливості кожної дитини.

Ярослава ШАЛЕНИК проходила практику в Ужгородському ліцеї «Імідж» у 5-Б класі, де зосередилася на спостереженні за командною взаємодією та організацією уроку, аналізуючи, як саме впроваджуються модифікації програм для забезпечення доступності освіти.

Валерія ТИМША, працюючи у 5-Г класі ліцею «Імідж», виділила необхідність врахування особливостей різноманітного учнівського колективу та здатність миттєво реагувати на зміни ситуацій у класі.

Поєднання вивчення документів, професійного спостереження та ігрової взаємодії стало для майбутніх фахівців надійною основою для подальшого розвитку. Декан факультету здоров’я та фізичного виховання, кандидат педагогічних наук, доцент Едуард СИВОХОП привітав здобувачок вищої освіти із успішним захистом та завершенням одного із ключових етапів підготовки до їхньої майбутньої діяльності, зазначивши, що практичне знайомство з інклюзивним освітнім середовищем формує професійну впевненість та розуміння важливості обраного шляху. На завершення керівники практики та адміністрація факультету висловили спільне побажання майбутнім корекційним педагогам не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалювати вміння та з натхненням продовжувати підготовку до своєї благородної професійної місії.

Софія ПОТЮК,
PhD з педагогіки

Категорії: