Новини

18.10.2017
1930

Надзвичайний та повновважний посол Індії прочитав лекцію студентам УжНУ

Надзвичайний та повновважний посол Індії прочитав лекцію  студентам УжНУ

18 жовтня, у день 72 річниці від дня заснування Ужгородського національного університету, Надзвичайний та Повноважний посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті прочитав лекцію студентам медичного факультету №2 та факультету історії та міжнародних відносин, а також відвідав урочисте розширене засідання Вченої ради УжНУ.

 

 

Представляючи студентській аудиторії пана Маноджа Бхарті проректор з наукової роботи професор Ігор Студеняк зазначив, що університет активно співпрацює в освітній сфері з Індією, а в УжНУ навчаються майже 900 іноземних студентів, більшість з яких є громадянами саме цієї країни. Звертаючись до студентів-іноземців Ігор Студеняк зазначив: «Роль Надзвичайного та Повноважного посла є подібною до вашої, адже він є амбасадором своєї країни на офіційному, державному рівні, а ви – на студентському, народному рівні. Нам дуже приємно, що ви вносите в життя Ужгорода, Закарпаття та України чудові речі, різноманіття культур та традицій, які є у вашій країні. Таким чином відбувається культурний обмін між нашими народами, який насправді є дуже важливим чинником для порозуміння людей різних націй».

 

 

Присутній на зустрічі почесний консул Чеської республіки в Ужгороді Отто Ковчар наголосив, що подібну дипломатичну місію Закарпаття й УжНУ зустрічає вперше: «Цей візит для нас є приємним і важливим. Маємо надію, що він є початком традиції, зважаючи й на те, що в Ужгороді з кожним роком навчається все більше й більше студентів з Індії».

Пан Манодж Бхарті розпочинаючи лекцію, наголосив: «Я щасливий бути тут, в Ужгороді, у вашому університеті. Це мій перший візит, але я впевнений, що він є початком важливої співпраці». Лекція Надзвичайного та Повноважного посла мала назву «Індія і світ. Тільки правда торжествує» та стосувалася історії країни, її наукової, філософської спадщини для всього людства, а також перспектив співпраці між Україною та Індією. «Моя країна є прикладом мирного співжиття різних народів з часто дуже  різними ментальностями та звичаями. Щоб ви розуміли, в нас різниця між штатами Таміл-Наду, та, наприклад, Пенджабом, є більшою, ніж між такими європейськими країнами як Франція, Німеччина, Італія чи Іспанія. Але це не заважає нам століттями мирно співіснувати в рамках одного цивілізаційного простору. Індія це більше ніж країна. Це - скоріше материк.

 

В Індії офіційними є 22 мови, а загалом люди там розмовляють на 325 мовах та 1652 діалектах. Населення Індії – 1 мільярд 220 мільйонів, і кожного року воно збільшується на 22 мільйони. Це населення однієї Австралії! Наразі Індія є однією з найбільш стрімко зростаючих економік світу, нам потрібні кваліфіковані кадри, і наші вищі навчальні заклади, хоч їх є чимало, не встигають  випускати стільки фахівців, скільки нам потрібно. Тому ми дуже вдячні Україні, вашому університету, за те що ви надаєте нашим громадянам гідну освіту!» - наголосив пан посол.

Пан Манодж Бхарті розповів також про важливість індійської філософії для наукового, технологічного розвитку і зазначив, що готує до друку книгу, в якій досліджує важливість традиційної індійської філософії для досягнення нових наукових здобутків. «Ви знаєте, я за освітою інженер з електротехніки. Але для мене було дійсним відкриттям, що чимало речей, які лежать в основі природничих наук мають основу в традиційній індійській філософії».

Лекція Манодж Бхарті була динамічною та справила сильне враження на присутніх. Заступник декана факультету історії та міжнародних відносин Олеся Худзей зазначила: «Наші студенти дуже задоволені лекцією надзвичайного і повноважного посла. Незважаючи на те, що вона була недовгою в часі, але виявилася дуже насиченою та інформативною».

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: